Sayın Nabi AVCI’ın ilk demeçleri, ilk icraatlarından sonra anlaşılacaktır.

Sayın Nabi AVCI’ın ilk demeçleri, ilk icraatlarından sonra anlaşılacaktır.

Sayın Nabi AVCI’ın ilk demeçleri, ilk icraatlarından sonra anlaşılacaktır.

 Bakanlık Temaslarımızın Ardından Dinçer’e Veda Ettik

 

Yarıyıl tatiline büyük sorunlarla girmekte olan öğretmenlerimizin acil sorunlarını görüşmek üzere bugün Milli Eğitim Bakanlığında önemli temaslarda bulunduk. Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM ile randevulu bir görüşme yapan, bir saati aşkın süreyle gündeme dair çözümleri tartışan merkez yönetim kurulumuz, olumlu izlenimlerle bakanlıktan ayrılmıştır.

 

Şubat ataması bekleyen öğretmenler, özür grubu tayin taleplerimiz, zorunlu hizmet affından sonra çakılı kalan isteğe bağlı tayin mağdurları, geciken yönetici atamaları ve atama yöntemi, norm fazlalığı sorunu, re’sen atamalar, zorunlu alan değiştirenler ile memuriyeti kabul eden öğretmenler gibi çok önemli konularda görüş alışverişinde bulunduğumuz Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, sorunlara yapıcı bir açıdan yaklaşmış, sendikamızın çözüm önerileriyle yakından ilgilenerek teslim ettiğimiz dosyayı da ilgiyle incelemiştir.

 

Süregelen uygulamalar ve yapılabilecek mevzuat değişiklikleri ile ilgili önemli paylaşımlarda bulunan Sayın ERDEM, yapıcı öneri ve raporlarımız için de teşekkür etmiş, görüşmemiz son derece olumlu izlenimlerle son bulmuştur.

 

Mesai bitimine yakın bir saatte ayrıldığımız bakanlıktan sendika genel merkezine dönüşümüzü takiben yapılan kabine değişikliği sendikamız yönetimi için olduğu kadar tüm eğitim camiası için de şaşırtıcıdır.

 

Bugün bizi makamında kabul eden Sayın ERDEM dahil, üst düzey bakanlık bürokratları için de bu durumun sürpriz olduğunu düşünmekteyiz. Olağan hatta yoğun tempoda çalışılan, önümüzdeki günlere, hafta ve aylara yönelik planların yapıldığı, anlatıldığı bir ortamda misafir edildik, yeniden görüşmek üzere uğurlandık.

 

Yeni eğitim sistemine, doğrudan başbakanımızın talimatıyla geçtiği anlaşılan Milli Eğitim Bakanlığında, sistem oturmadan bakan düzeyinde değişikliğe gidilmesi bir anlamda hükümetin “başarısızlık” itirafı olarak yorumlanabilir. Bir başarısızlık varsa da tek başına Sayın DİNÇER’e maledilmesi adil olmayacaktır.

 

Görev değişikliğini takdir eden Sayın Başbakanın bu kararının gerekçesi, yeni bakan Sayın Nabi AVCI’ın ilk demeçleri, ilk icraatlarından sonra anlaşılacaktır. Öğretmenlerimizin beklentilerini karşılayacak, eğitimdeki aksaklıkları giderecek adımlar atmasını umut ediyoruz.

 

Peşimiz sıra uğurlanan Sayın Dinçer ve ekibi için olduğu kadar tüm eğitim çalışanları, öğrenci ve velilerimiz için bu değişikliğin hayırlar getirmesiniz diliyoruz…

 

 

 

 

Anadolu Eğitim Sendikası MYK

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum