banner476

Sendika Başkanı, Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin İstifa Etti

Seçim Bir İstifa Haberini Daha Getirdi. Sendika Başkanı, Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin İstifa Etti.

Sendikalar 28.04.2018, 11:40
Sendika Başkanı, Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin İstifa Etti

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven, Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin Görevinden İstifa Etti.

Cansel Güven'in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama:

Değerli arkadaşlarım, 2005 yılında yanımda sadece 10 kişi varken kurmaya cesaret ettiğim Anadolu Eğitim Sendikası, partilerden bağımsız, ilkeli sendika olma iddiasını koruyarak yüz kattan fazla büyüdü. Gururla söylüyorum ki farklı siyasi görüşleri çatıştırmadan, yatay ve demokratik bir örgüt olabildik. Sendikal ahlakı inşa etmek ve korumak adına oldukça güç bir dönemde başardık bunu.

Genel başkanın ve onun siyasi eğiliminin damga vurduğu "sivil" toplum örgütleri bağımlıdır, köledir. Olmadık! Artık herkes biliyor ki AES siyasilerin değil, tüm eğitim çalışanlarının sendikasıdır. BASK içindeki doğru yerimiz de bu ilkemizin yansımasıdır.

Kurucu başkanlıktan 5. Döneme uzayan genel başkanlığım, koltukta kalma hırsından değil ihtiyaç üzerinedir. Her üyenin delege sayıldığı kongrelerden sonra büyüme ile yasal zorunluk gereği her üyenin delege olmak için başvurabildiği, engellenmediği nispi temsile geçtik. Bu onurlu görevi her dönem bana teslim eden üyelerimize, delegelerimize teşekkür ederim. Ben de layık olmaya gayret ettim. Vicdanen rahatım.

Parlamanter demokrasimizin belki de son seçimi öncesi, Cumhuriyet Halk Partisinden şahsıma yapılan "eğitim cephesini temsil etmek, çağdaş eğitim sistemini yeniden düzenlemek için size ihtiyaç var" çağrısı üzerine devlet memurluğu görevimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Bu kararı alırken fikri ve vicdanı hür tüm eğitim çalışanlarının geleceği adına bir adım attığımı bilmenizi isterim.Tanıdığınız ahlakla, ilkelerle eğitim çalışanlarının, öğrenci ve velilerimizin haklarını cansiperane savunacağım. AES tertemiz mayası ile dosdoğru büyüyecek, sendikal ahlakını, kuruluş ilkelerini koruyacaktır. Yönetimime, sizlere güvenim tam.

Bu bir veda değil, yeni bir merhaba. Selamımı alıp iyi dileklerini esirgemeyecek tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

Cansel Güven Kimdir?

1971 yılında Aydın da doğdu, ilk ve orta öğretimini de aynı ilde tamamladı. 1987 Yılında Uludağ Üniversitesi, Necati Bey Eğitim Fakültesi, Sosyal Bilimler Eğitimi, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü ne yerleşen Cansel GÜVEN, 1990-1991 mezunudur. 1992 yılında Batman a atanarak devlet memurluğuna başlamış, sırasıyla Kıbrıs Şehitleri ve Atatürk İ.Ö.Okullarında görev yapmıştır. Temmuz 1994 Tarihinde Ankara Altındağ Peyamitepe İlköğretim Okuluna atanan Cansel GÜVEN, kısa bir süre Bilkent İ.Ö.Okulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışmış, 1996-2007yılları arasında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görev yapmıştır. 
Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Çevre Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimi alan Güven, 2007-2013 Yılları arasında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Tapu Kadastro M.Y.O da akademisyen olarak hizmet vermiş, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Orta Öğretim Sosyal Alanlar Bölümü, Coğrafya Eğitimi Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak derslere girmiş olup halen Gazi Üni. Polatlı MYO Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü kadrosunda öğretim görevlisidir. 2005 yılında Anadolu Eğitim Sendikası nın kurucu genel başkanı olan Sayın GÜVEN; yönetim görevini kesintisiz olarak sürdürmektedir. 2016 Şubat Ayında sendikamızın üst kuruluşu olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevine seçilen Cansel GÜVEN çeşitli süreli yayınlarında ve gazetelerde eğitimle ilgili makaleler yazmaktadır. Cansel GÜVEN, evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@