banner476

Talip Geylan'dan KHK Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, kişisel twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Sendikalar 31.05.2018, 17:42
Talip Geylan'dan KHK Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı/Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, çıkacak KHK'nın bir kez de çalışanlara müjde getirmesini beklediklerini dile getirdi.


Talip Geylan açıklamasının devamında ''Öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması, ek gösterge oranlarını 800 puan artırılması, yardımcı hizmetlilerin ek göstergeden yararlandırılması, ataması yapılmayan öğretmenlerin istihdamının sağlanması, sözleşmelilerin kadroya alınması, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi, nemura bayram ikramiyesi verilmesi gibi vaatler partilerin seçim beyannamelerinde belirgin şekilde yer aldı.

Bu tablo, sadece “Ben yaptım oldu”anlayışının hakim olduğu siyasetin marifeti değildir tabii ki; bu gelinen nokta, tamamen sendikal mücadelenin sonucudur. Yukarıda ifade edilen ve edilmeyen daha onlarca husus, sendikamızın yıllardır ısrarla gündeme getirdiği tekliflerdendir.

Sendika olarak yıllardır bu haklarımızın gerçekleşmesi için  gayret ortaya koymakta, kamuoyu oluşturmaya çalışmakta, taleplerimizi gündemde tutmaya çaba sarfetmekteyiz. İşte sendika bunun için vardır. Dileriz tez zamanda beklentiler hayata geçirilir.

Dileriz, araçların kış lastiği “sorununu” dahi KHK ile çözen Hükümetimiz, seçim öncesinde yapacağı düzenlemelerle eğitim çalışanlarına müjdeler verir. Takipçisiyiz…'' dedi. 

Kamuajans.com - özel haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@