banner476

Talip Geylan'dan Seçim Açıklaması

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçim kararı hakkında açıklamalarda bulundu. Geylan, “Yürekten inanıyorum ki, Türk Milleti, Devletimizin kaderini tayin edecek en doğru tercihi ortaya koyacaktır." dedi.

Sendikalar 19.04.2018, 18:17
Talip Geylan'dan Seçim Açıklaması

Talip Geylan açıklamasında şunları belirtti:

“24 Haziran 2018 tarihinde seçim yapılması kararı alındı. Hayırlı olsun. Demokrasilerde son sözü söyleme ve ülkenin geleceğine dair kararı verme yetkisi tabii ki milletindir. Yürekten inanıyorum ki, Türk Milleti, Devletimizin kaderini tayin edecek en doğru tercihi ortaya koyacaktır.

 Ayrıca Genel Başkan, 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde hükümete ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a öğretmen istihdamı ile ilgili de çağrıda bulundu.  Geylan, “2011 seçimlerinin hemen öncesinde 68 bin sözleşmeli öğretmen kadroya geçirilmişti. 24 Haziran’a giderken de, bir daha gelmemecesine, mülakatla sözleşmeli öğretmenlik istihdamını kaldıralım. Başta eş durumu mağduriyeti olmak üzere 4/B’li öğretmenlerimizi huzura kavuşturalım.” dedi.

Geylan: “2011 seçimlerinin hemen öncesinde 68 bin sözleşmeli öğretmen kadroya geçirilmişti. 24 Haziran’a giderken de, bir daha gelmemecesine, mülakatla sözleşmeli öğretmenlik istihdamını kaldıralım. Başta eş durumu mağduriyeti olmak üzere 4/B’li öğretmenlerimizi huzura kavuşturalım.

Sayın İsmet Yılmaz, bilesiniz ki; bir Öğretmen sözleşmesini vicdanıyla, hizmetini ise mesleğine ve öğrencilerine olan sevgisiyle yapar. Gelin şu 20 bin öğretmeni kadrolu atayarak sözleşmeli garabetini sonlandıran Bakan olarak tarihe geçin. Emin olun, minnetle anılırsınız.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@