banner476

TALİP GEYLAN: “SABOTE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, koronavirüs kapsamında öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandığı ilk günün de ders veren öğretmenin başörtülü olması üzerinden açılama yapan Can Ataklı’ya sert tepki gösterdi.

Sendikalar 23.03.2020, 19:22 23.03.2020, 20:24
TALİP GEYLAN: “SABOTE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!”

Katıldığı bir programda milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmen gösterilmesinin yanlış olduğunu iddia eden Ataklı, 'Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. Var mı? Var, maalesef var.' diye konuştu. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Geylan, “Nasıl bir kafaya sahipsiniz ki, bu öğretmenlerimizi takdir etmeniz gerekirken, kıyafetleri üzerinden ilkelce bir yaklaşımla lakırdılar kusuyorsunuz?” dedi.

Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu günlerde, ülkemiz için en az KORONA kadar tehlikeli olan gazeteci kılıklı bazı virüslere dikkat etmek lazım!

Yaptığı televizyon programında, MEB’in bu sabah başlattığı uzaktan eğitimi değerlendiren Can Ataklı isimli şahıs, konuyu anlatan öğretmenin başörtülü olmasını eleştiriyor.

Allah seni ıslah etsin.

Şu anda dünya görüşü, siyasi ya da sosyal duruşu birbirinden farklı yüzlerce meslektaşımız, (belki de sıhhatlerini riske ederek) çocuklarımızın eğitim süreci kesintiye uğramasın diye fedakarlıkla hizmet veriyor.

Nasıl bir kafaya sahipsiniz ki, bu öğretmenlerimizi takdir etmeniz gerekirken, kıyafetleri üzerinden ilkelce bir yaklaşımla lakırdılar kusuyorsunuz?

Yazıklar olsun!

Bu sıkıntılı günleri birlik ve beraberlikle aşacağız.

Sabote etmeyin başka ihsan istemez!

Bütün öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese çocuklarımız ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@