TES: REYHANLI ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTUK

TES: REYHANLI ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTUK

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlamalarda şehit olan vatandaşlarımız için Türkiye Kamu-Sen olarak Ankara Kocatepe Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttuk.

 Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik yapılan hain saldırının ardından şehit olan vatandaşlarımızı anmak ve ailelerinin acılarını paylaşmak, bu yurdun her köşesinde yaşayan her bir canla bir ve bütün olduğumuzu ifade etmek maksadıyla düzenlediğimiz mevlid-i şerif’e  katılım oldukça yoğundu.

Başta Genel Başkanımız İsmail Koncuk olmak üzere , Mhp Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Mhp Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Türk Dayanışma Konseyi üyesi sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri,  Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Genel Merkez yöneticileri ve çok sayıda vatandaş da iştirak etti.  

Hep birlikte kılınan ikindi namazının ardından Mevlid-i Şerif okundu, Kuran tilaveti yapıldı.

Mevlid’in sonunda ise, Hatay Reyhanlı’da şehit olan tüm vatandaşlarımız olmak üzere, bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizin ruhları için eller hep birlikte semaya açıldı, dualar edildi, ilahiler söylendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.