banner476

Türk Eğitim-Sen'den Eş Durumu Başvurusu

TÜRK EĞİTİM-SEN: PARÇALANMIŞ EĞİTİMCİ AİLELERİ İÇİN BAŞVURULARDA BULUNDUK

Sendikalar 22.09.2017, 18:45
Türk Eğitim-Sen'den Eş Durumu Başvurusu

Bilindiği üzere; Milli Eğitim Bakanlığınca Öğretmenlerin 2017 Yılı Yaz Tatili aile birliği mazeretine dayalı yer değişikliği işlemleri tamamlanmıştır. Ancak mevzuattaki eksiklikler sebebiyle çok sayıda öğretmenimiz aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği yapamadığı için mağdur olmuştur.  Örneğin, 03/08/2016 tarih ve 29790 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik’te mazeret durumuna bağlı yer değişikliği hakkına yer verilmediği için sözleşmeli öğretmenlerimiz aile birliği mazeretine dayalı olarak yer değişikliği yapamamaktadır. Ayrıca aynı ilçe içinde biri ilçe merkezinde diğeri aynı ilçeye bağlı uzak bir köy ya da beldede görev yapan öğretmenler aile birliği mazeretine bağlı olarak eşinin bulunduğu yere yer değiştirme talebinde bulunamamış ve aile bütünlüklerini sağlayamamışlardır.

Türk Eğitim Sen olarak Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, T.B.M.M. Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gönderdiğimiz yazılarda,  öğretmenlerimizin aile birliği mazeretine dayalı yer değiştirmelerine imkan tanınarak, parçalanmış eğitimci ailelerinin birleştirilmesi ve yaşanan  mağduriyetlerin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılması hususunda talepte bulunduk.

Cumhurbaşkanlığı Makamına yazdığımız yazı için tıklayınız

Başbakanlık Makamına yazdığımız yazı için tıklayınız

TBMM Başkanlığına yazdığımız yazı için tıklayınız

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yazdığımız yazı için tıklayınız

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
Tolga 3 yıl önce
İnşAllah bir sonuç alınır.
Ilici magdur 3 yıl önce
Esimden 160 km uzaktayim git gel yapilamiyor bizi ne goren var ne duyan
İdareci 3 yıl önce
yıllardır bu mesleğin içinde biri olarak şunu söyleyebilirim öğretmen mutlu olmazsa verimlide olamaz. sen zorla öğretmeni biyerde tutmaya çalışırsan kusura bakmada o öğretmen öğretmencilik oynar öğretmenlik yapmaz. ben bir idareci olarak önce öğretmenlerime huzurlu bir ortam oluşturmaya çalışırım ve faydasını da görürüm. niye zorla insanlar biyerde tutulmaya çalışılırki ver teşviği isteyen kalsın. en azından sözleşmeli öğretmenlere eşdeğer bölgelere özür grubu tayin hakkı ver yine şehir mezkezine gidemesin ama aile birliği sağlansın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@