banner476

Türk Eğitim Sen'den O Şube Müdürüyle İlgili Açıklama

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Whatsap Gruplarından Sendika mesajları yayınladığı büyük tepki çeken, Eğitim Bir Sen'in tepki gösterdiği Şube müdürüne Türk Eğitim Sen sahip çıktı.

Sendikalar 11.03.2019, 19:26
Türk Eğitim Sen'den O Şube Müdürüyle İlgili Açıklama

Kocaeli'inin Derince İlçesinde Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman ÖZDEMİR'in  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Whatsap Gruplarından Sendika mesajları yayınladmasının büyük tepki çekmesi sonrası  Eğitim Bir Sen Kocaeli 1 Nolu şube başkanı Şahin YAŞLIK yaptığı açıklamayla duruma sert tepki göstererk şube müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Milli Eğitim Şube Müdürüne Türk Eğitim Sen sahip çıktı.

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar ŞANLI yaptığı açıklamada: 

HADSİZDEN USUL, EDEPSİZDEN EDEP ÖĞRENECEK DEĞİLİZ! 


Türkiye Sendikacılık Tarihinin en sarı ve en kirli döneminin baş aktörleri,  -kafalarına ne düştü bilmiyoruz- şube müdürü, kıymetli bir üyemiz üzerinden sendikal edep ve bürokratik gelenek dersi vermeye kalkışmış!!! Biz bu kentte; odalarında sendika şube başkanı ve yöneticileriyle stajyer öğretmenleri ekmeğiyle tehdit etmekten, kah odasında kah telefonla üye yapan ilçe milli eğitim müdürlerine kadar neler neler görmüş; hatta Devletimizin ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasının duvarına “Malum Sen İrtibat Bürosu” tabelası çakmak zorunda kalmıştık. 


Biz bu kentte idareci atama sınav  komisyonlarını oluşturan il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin bugün sendikal ahlak ve edep savunuculuğu kimliğini takınmış bir sendikanın şube başkanı ile nasıl dar alanda vicdansız ve hukuksuz  paslaşmalar yaptığını yıl yıl yaşamış; hatta bu işin vaat ve şantaj sektörüne dönüşmüş olmasının vahametine, bir sendikanın paralel bir şebekeye nasıl dönüştüğünün tarihi seyrine şahit olmuştuk. 


Bu vesileyle, mal bulmuş mağribi heyecanı ve sevinciyle basın üzerinden kıymetli bir şube müdürü üyemizi, türlü hezeyanlarınızla, iftiralarınızla ve çığırtkanlığınızla linç etme gayreti üzerinden tüm hukuksuzluklarınızı ve sendikal vahşetinizi örtmeye çalışmanız nafiledir! Bu ilde ve bu ülkede sendikal edepten, nezaketten ve ahlaktan cümle kuracak olan en son sizlersiniz! Dönüp aynaya bakın! Gidin günahlarınız için af dileyin. Mübarek üç aylardayız, umulur ki İlahi affa mazhar olursunuz.


Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@