Türk Eğitim Sen'den Yer Değişikliği İle İlgili Dilekçe Kampanyası

Türk Eğitim Sen : Üniversite personelinin yer değişikliği ile ilgili dilekçe kampanyası başlattık.

Sendikalar 19.09.2019, 09:30 19.09.2019, 09:35
Türk Eğitim Sen'den Yer Değişikliği İle İlgili Dilekçe Kampanyası

Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre kendileriyle eş değer memurların yararlandığı haklardan mahrum kalmaktadırlar.

Üniversitelerde görev yapan personelin mahrumiyetlerinin başında yer değiştirme, tayin, nakil iş ve işlemleri ile özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişleri gelmektedir. Nakil işlemlerinde öncelikle kendisini talep edecek kurum aramak zorunda kalan bir memur kurum bulduğu takdirde de kendi üniversitesinden “muvafakat” almak mecburiyetindedir.  Ancak bu muvafakat her zaman verilmediğinden birçok memur mağdur olmaktadır.

Bu durum aile bütünlüğünün parçalanmasına, var olan sağlık sorunlarının düzenli tedavi imkanı olmadığı için daha da artmasına ve ilerlemesine, yer değiştirme talebi olan ve muvafakat için kurumu ile sorun yaşayan personele yapılan keyfi uygulamalar mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Üniversitelerde görev yapan personelin 3 yıl görev yapmak kaydıyla isteğe bağlı olarak, özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişine imkan sağlayacak ve karşılıklı yer değiştirme (becayiş) hakkının verilmesi için Türk Eğitim-Sen olarak dilekçe  kampanyası başlatılmıştır. 

Söz konusu dilekçe   üniversite çalışanlarına imzalattırılarak, daha sonra belirlenecek tarihte Şubelerimiz tarafından kitlesel basın açıklaması yapılarak  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilecektir.

İlgili Dilekçe için Tıklayınız.

TÜRK EĞİTİM SEN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@