banner476

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan: "Devlet memurluğundan taviz vermeyiz."

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Eğitim Bir Sen'in bugün gerçekleştirilen toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memurlar ile alakalı açıklamasına dikkat çekerek “Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak iş güvencemiz kırmızı çizgimizdir, bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur.” dedi.

Sendikalar 18.04.2019, 16:18
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan: "Devlet memurluğundan taviz vermeyiz."

Cumhurbaşkanı Sayın @RTErdogan , bugün sendika görünümlü örgütün toplantısında şu ifadeleri kullanıyor: “Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır.” Öncelikle, epey bir zamandır 657 sayılı kanun ve onun getirdiği güvencelere yönelik sürekli eleştirel yaklaşımlar ortaya koyan bir Hükümetin en yetkilisi olarak sayın Erdoğan’ın bu değerlendirmesini memnuniyetle karşıladığımı belirtiyorum.

Zaten biz de Türkiye Kamu Sen olarak yıllardır bunu söylüyoruz: “Devlet memurluğundan taviz vermeyiz. Tamam 657 ile ilgili tartışmalara varız, ancak İŞ GÜVENCEMİZ kırmızı çizgimizdir, bunu tartışmaya dahi tahammülümüz yoktur.”

Sn.Erdoğan’ın bugünkü açıklamasını,iş güvencemiz bağlamında,bir taahhüt olarak algılıyoruz.

Artık bu ülkede hiçbir yetkili, “memur işçi ayrımını ortadan kaldıralım,memurların iş güvencesini tartışalım, herkes sözleşmeli olsun” vs. gibi ucube yaklaşımlar içerisine girmemelidir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@