Türkiye'nin En Büyük Sendikası Eğitim-Bir-Sen

Türkiye'nin En Büyük Sendikası Eğitim-Bir-Sen

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’de 1 milyon 589 bin 964 memurun sendikaya üye olduğunu açıkladı. Resmi Gazete’de yayımlanan istatisliğe göre Memur-Sen 762 bin 650 üye ile Türkiye’nin en büyük konfederasyonu, Eğitim-Bir-Sen ise 279 bin 722 üye ile Türkiye’nin en büyük sendikası oldu.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2014 Temmuz ayı istatistiklerine göre, Türkiye’deki toplam 2 milyon 270 bin 558 memurdan, 1 milyon 589 bin 964’ünün sendikaya üyeliği bulunurken, en çok üyeye sahip sendikası Eğitim-Bir-Sen en büyük konfederasyonu ise Memur-Sen oldu.

 

Memur-Sen 11 Hizmet Kolunda Yetkili

 

Memur-Sen’e bağlı sendikalar 11 hizmet kolunun 11i’inde yetkili sendika oldu. Sendikalaşma oranı geçen yıla göre artış göstererek yüzde 70 oldu. Türkiye’de 2 milyon 270 bin 558 memurdan 1 milyon 589 bin 964 memur sendikalı. Sonuçlara göre memurların 762 bin 650’si Memur-Sen Konfederasyonu’nu tercih etti. Memur-Sen bu rakamlar ile ulaşılması zor bir rekora imza attı. Geçen yıl verilerine göre Memur-Sen’in üye sayısında 54 bin 998 artış oldu.

 

“Daha Çok Çalışacağız”

Rakamları değerlendiren Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak kamu görevlileri ve milletimiz için yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı milyonlarla ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz” dedi.

 

“Emeği Olan Herkese Teşekkür Ederim”

 

Memur-Sen ve bağlı sendikaların rakiplerine fark attığını, hatta bazı hizmet kollarında rakiplerini ikiye, üçe katladığını belirten Gündoğdu, “Bu başarının arkasında, kamu görevlilerine yeni kazanımlar üretme, millet iradesine sahip çıkma, mazlumun çığlıklarını karşılıksız bırakmama, insanlık ve medeniyet değerleriyle bütünleşme ve teşkilatlarımızın yoğun çalışması var. Zirveye çıkmamızda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Resmi Gazetede Yayımlanan İstasilik


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum