banner476

Ücretli Öğretmen Yerine Kadrolu Atama Yapılmalıdır...

Ücretli Öğretmen Yerine Kadrolu Atama Yapılmalıdır

Sendikalar 10.11.2012, 08:07 10.11.2012, 08:07
Ücretli Öğretmen Yerine Kadrolu Atama Yapılmalıdır...
Eğitimden Tasarruf Olmaz, Ücretli Öğretmen Yerine Kadrolu Atama Yapılmalıdır


Atama bekleyen öğretmen adayları sendikamızı ziyaret ederek, Genel Sekreterimiz Ahmet Özer ve Genel Basın Yayın Sekreterimiz Ali Yalçın ile görüştü. Şubat ayında atama yapılması için sendikamızdan destek isteyen öğretmen adayları, “Ücretli öğretmenler derste biz ise stresteyiz” dedi.


Biran önce kadrolu öğretmen ataması yapılmasını beklediklerini ifade eden öğretmen adayları, genel yetkili sendika olarak Eğitim-Bir-Sen’in Şubat ayında kadrolu öğretmen atanması konusunu Kurum İdari Kurulu’nda (KİK) gündeme getirmiş olmasından dolayı da sendikamıza teşekkür etti.


Öğretmen adaylarının taleplerini ve sıkıntılarını dinleyen Genel Sekreterimiz Ahmet Özer, yapılan son Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda, Şubat ayında öğretmen ataması yapılması gerektiğini dillendirdiklerini söyledi.


Ücretli öğretmenlerin KPSS’ye hazırlanmak için ikinci dönem okulları boşalttığını vurgulayan Özer, “Bu nedenle çocuklarımız sahipsiz kalmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu çocuklarımızın yedeği yok. Çocuklarımızın sahipsiz kalmaması için Şubat ayında öğretmen ataması yapılması gerekmektedir. Atama bekleyen öğretmen adaylarının sayısı 250 bini, öğretmen açığı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in ifadesiyle, 120 bini bulmuştur. Şartların oluştuğu bir zamanda sınıfların ücretli öğretmenlerle idare ediliyor olması, eğitim adına üzüntü vericidir” şeklinde konuştu.


Ahmet Özer, Türkiye’nin en temel sorunlarının başında eğitimin geldiğini, ancak öğretmen maaşları ve öğretmen ataması konusunda hükümetin ve bakanlığın cimri davrandığını kaydetti.


Özer, sözlerini şöyle tamamladı: “Her şeyin tasarrufu olur, ancak eğitimin tasarrufu olmaz. Hükümet ve Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamada cimri davranmamalıdır. Eğitime yapılan yatırımın ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğu bilinmelidir. Kaliteli bir eğitim, ancak kadrolu ve pedagojik formasyon almış öğretmenlerle mümkündür. Nitelikli eğitimin en temel unsuru ise öğretmendir. Öğretmen açığının ücretli öğretmenlik gibi geçici tedbirlerle kapatılmaya çalışılması, başta öğrenci ve veliler olmak üzere atama bekleyen öğretmen adaylarına da büyük bir haksızlıktır.”

turkiyeegitim 

Yorumlar (6)
öğretmen babası 8 yıl önce
öğretmen düşmanı dinçer bakan arkadaşlarına bak senin gibi varmı herkes destek veriyor ya sen yazık gençlere intihar ediyorlar senin yüzünden toprak altını düşün bunu dinçere iletin
fenci 8 yıl önce
bir sürü ücretli var ve egtm dibe vurmuş durumda kimseyi kandıramazsın artık ögretmen açğmz yok die!
anne 8 yıl önce
ben de öğretmen annesiyim nerdeyse çocuğumu okuttuğuma pişman oldum bu çocukları bu kadar üzmeye ne hakkınız varevet evet bu bakan nasıl bakanmış ya sanki öğretmenlere düşman
biraz vicdan ya 8 yıl önce
yüzde doksana yakın kadro doluymuş doğuda. medyada takip ettiğim ve gözlemlediğim birçok okulda branş öğretmenlerinin hepsi ücretli. batı ve doğu dahil.maliye bakanı bütçeyi eğitime ayırdığı takdirde şubatta atama olabilir biz de istiyoruz diyen bakan, şuan niye geriye çark etti. 2011den beri tek atama diyor, neden o zaman söyler söylemez uygulamadı, şimdi bu kadar ihtiyaç varken bu kararı uygulamakta ısrar ediyor. anlayamiyorum!!
öğretmen 8 yıl önce
2 yıllık mezun ücretliler bir okul değil en az üç okulu birden idare ediyor açık yok öylemi
kadro bekleyen ücretli öğretmen 7 yıl önce
ahmet özere teşekkür ediyoruz.ücretli öğretmenlerin eğitim mezunları acilen kadroya geçirilmelidir.eğitimdeki açık büyük.sınıflar kalabalık.okullar ikili eğitim yapıyor.kadroya geçirilen ücretli öğretmenler hiç değilse seneye nerde olacağız endişesinden kurtulacaktır.ücretli öğretmenler kadroya geçirilsin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@