Velilere okul taşıtı sözleşmesi uyarısı

Velilere okul taşıtı sözleşmesi uyarısı

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Elmadağlı, ''Veliler, çocuklarını okul taşıtı şartlarını taşımayan servis araçlarına bindirmesinler'' dedi.

 

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, velilere, çocuklarını emanet edecekleri servis aracının sahibi ya da şoförüyle sözleşme yapmalarını önerdi.

 

Okul servis araçlarının bakımlarını yaptırdıklarını, kanuni düzenlenemelere uygun şekilde araçlara kamera, kapılara sensör yerleştirdiklerini anlatan Elmadağlı, ''Önü boş koltuklara üç noktalı emniyet kemerleri, önü dolu olanlara iki noktalı emniyet kemerleri taktırdık. Acil çıkış kapılarını genişlettik. Bu tadilatların hepsi yeni araçlarımızda mevcut. Bu özellikleri taşımayan araçları okul taşıtı olarak sisteme kabul etmiyoruz'' dedi.

 

Elmadağlı, ''Veliler çocuklarını okul taşıtı şartlarını taşımayan servis araçlarına bindirmesinler. Bindirdikleri servis aracının plakasını alsınlar, şoförüyle tanışsınlar. Hatta mal sahibiyle veya şoförle bire bir sözleşme yapsınlar. Korsan araçlara çocuklarını emanet etmesinler.''

 

Okul servis ücretlerine yüzde 7'lik zam yapıldığını bildiren Elmadağlı, ''0-3 kilometre bin 44 lira, bu da aylık 116 lira ediyor. 3-6 kilometre için bin 116 lira, 6-10 kilometre bin 413 lira, 10-15 kilometre arasında bin 638 lira. 15 kilometreyi aşan her kilometrenin ise yıllık bazda 30 lira ücreti var'' diye konuştu.a

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.