banner476

Yalçın: Diğerlerine Göre Değil, Değerlerimize Göre Sendikacılık Yapıyoruz

Büro Memur-Sen 14’üncü Başkanlar Kurulu toplantısında teşkilata hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, dertlerinin emek ve hizmet olduğunun altını çizerek, “Bu topraklara karşı sorumluluğumuzla, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların emek ve haklarına karşı sorumluluğumuz birbirini besleyen değerlerdir. Bu yüzden bizler diğerlerine göre değil değerlerimize göre sendikacılık yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sendikalar 18.10.2017, 20:35
Yalçın: Diğerlerine Göre Değil, Değerlerimize Göre Sendikacılık Yapıyoruz

Büro Memur-Sen 14’üncü Başkanlar Kurulu toplantısı, Mardin’de yapıldı. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Memur-Sen Mardin İl Temsilcisi Mustafa Aydın ile ülkenin dört bir yanından gelen şube başkanları katıldı.

Toplantıda sendika ve ülke gündemine ilişkin yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.yalcinburo2Yalçın: Emek Kesimi Olarak Dünyaya Karşı Sorumluluklarımız Var

Emek tarafı olarak dünyaya yeni teklifler sunmanın, kendilerine büyük bir sorumluluk verdiğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,  Memur-Sen ailesi olarak her zeminde bu hakikati dile getirdiklerini vurguladı.

İstanbul’da yapılan İLO bölge toplantısında, “Adil bir sistem kurulursa, kıt kaynaklar sorunu aşılır” cümlesini dile getirdiğini kaydeden Yalçın, bu sözün emperyal kurgunun böğrüne saplandığını söyledi. Yalçın şöyle devam etti:  “Eğer iddialarınız evrensel olmazsa, eylemlerinizi küresel ölçekte genişletemezseniz, ülkenize, dolayısıyla sahip olduğunuz değerlere de sahip çıkamazsınız. Biz emperyalizme karşı insanı ve insanlığı savunuyoruz. Biz insanı fıtratından saptıran dünya görüşüne karşı, insanı merkeze alıp adil bir dünya kurmaya çalışıyoruz.”

Yalçın’dan Teşkilata Teşekkür

Konuşmasında teşkilatına teşekkür eden Yalçın, “Siz olmasaydınız, Türkiye’nin köklerinden tevarüs etmiş bilinciniz olmasaydı biz emperyalizme karşı bu kadar güçlü bir söz söyleyemezdik. Varlığınızla, ilkeli duruşunuzla bu toprakların irfanıyla yoğrulmuş insan ve emek görüşünüzle, dünya insanlığına umut oluyorsunuz. Küçük hesapların değil, dava adamlığının gereğini bihakkın yerine getirerek, bu sefere güç veriyorsunuz. Seferiniz, seferimiz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.yalcinburo1Kimse Üzerimize Gölge Düşüremez

Konuşmasına 4.Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerle devam eden Yalçın, diğer sendikaların masada maniplüasyon yaptıklarını belirtti. “Diğerlerine göre değil değerlerimize göre sendikacılık yapıyoruz” diyen Yalçın,  “Her iki rakip konfederasyon da spekülasyonlarla, manipülasyonlarla olguları ve olayları saptırmakta pek mahirler. Gerek FETÖ süreciyle başlayan işten atılmalarla ilgili olsan gerekse toplu sözleşme süreciyle alakalı olsun, yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu saptırdılar.  Gerçekler apaçık ortada; yüzde 17,54’lük zamla, 258 maddelik kazanım.  Kimse,  yalan yanlış rakamlarla üzerimize gölge düşüremez” diye konuştu.

Derdimiz Emek

Yalçın, dertlerinin emek olduğunu belirterek şöyle devam etti:  “Bizim derdimiz emek. Bizim derdimiz, hizmet. Emeklilerle beraber 5 milyona ulaşan insanımızın hakkını sonuna kadar savunmak.  Bu topraklara karşı sorumluluğumuzla, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların emek ve haklarına karşı sorumluluğumuz birbirini besleyen değerlerdir. Bu yüzden bizler diğerlerine göre değil değerlerimize göre sendikacılık yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.”buroildivanmardin1Yanbaz: Biz Ayrıştıran Değil, Birleştiren Sendikayız

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Mardin'in diller ve dinler şehri olduğunu söyledi. Büro Memur-Sen'i Mardin'e benzeten Genel Başkan Yanbaz, “Ülkemizin güzel şehirlerinden biri olan Mardin farklı din ve mezheplerden vatandaşlarımıza kucak açmış durumda.  Burada vatandaşlarımız dost ve kardeşçe yaşıyor. Biz de Büro Memur-Sen olarak Mardin gibiyiz. Kimseyi dini, dili, mezhebi, etnik kökeni nedeniyle ötekileştirmiyoruz. Biz ayrıştıran değil, birleştiren sendikayız. Bizim amacımız dostça, kardeşçe omuz omuza vererek, kol kola girerek kamu görevlilerimizin haklarını almak, ülkemizin ve milletimizi daha iyi yerlere taşımaktır. Bunun için biz büyük bir sendikayız. Bunun için güçlüyüz. Bunun için genel yetkili sendikayız. Bundan sonrada amacımızdan, doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Zirvedeki Sendikanın Adıdır

Büro Memur-Sen bayrağının tüm illerde zirvede dalgalandığını kaydeden Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin tercihi ve teşkilâtlarımızın başarılı çalışmalarıyla 75 binin üzerinde üye ile yetki de 6’ncı yılımızı yaşıyoruz. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine hatta yurt dışında Büro Memur-Sen zirvedeki sendikanın adıdır. Büro Memur-Sen bayrağı tüm illerimizde zirvede dalgalanmaktadır. Sendikamızı birinci yapan ve birincilik kürsüsünden indirmeyen tüm şube başkanlarımıza, şube yönetim kulu üyelerimize, temsilcilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bize durmak yakışmaz. Bize yerinde saymak yakışmaz. Çalışacağız, mücadele edeceğiz ve sendikamızı daha iyi noktalara taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin hakları için, milletimiz için, mazluma el uzatmak için bunu başarmalıyız” diye konuştu.mustafaaydinmardinMemur-Sen Mardin İl Temsilcisi Mustafa Aydın da bir selamlama konuşması yaptı. “Medeniyetler kenti, hoşgörü şehri Mardin’e hoş geldiniz” diyen Aydın, konuşmasında örgütlülüğün önemine vurgu yaptı. Aydın, Memur-Sen olarak örgütlü olmanın önemini ve örgütlülüğünün gücünü herkese gösterdiklerini kaydetti.

Toplantıda, Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Serdar Bülent Yılmaz da “teşkilat” temalı bir sunum gerçekleştirdi.buroildivanmardinToplantı şube başkanlarının konuşmaları ve soru cevap bölümü ile sona erdi.

Yorumlar (8)
1709 3 yıl önce
meb 1709 şube müdürlüğünde neye göre yediniz bizi
Veli KAYA 3 yıl önce
rahmetli erbakan hocanın dediği gibi: hadi ordan, hadi ordan, hadi ordan...
keriman 3 yıl önce
hahaha sendikacilik yapiyormus su ana kadar kimin hakkini savunmus sorar misiniz
Ali 3 yıl önce
Bu kadar kul hakkı yiyip birde değer den bahsediyorsunuz Allah ıslah etsin
Degerleri 3 yıl önce
Deger suze göre nedir? Anlayan anladı
Necmettin 3 yıl önce
Bir insanda bunu soylemeye yüz olacak hadi tamam sende vekil olacan merak etme sen toplu sözleşmede butun memurları sattin onceki gibi...
Akliselim 3 yıl önce
Emektar tarih öğretmenleri hakkinda calismalarinizi bekliyoruz..
Hak 3 yıl önce
Hadi oradan Ali, hangi değer evi yakın diye bütün torpillileri proje okullarına toplama değeri mı,Şube müdürlüğü sınavını kazandığı halde 4 yıldır mahkemelerde sürünen hak sahipleri yerine torpilli sendikalıları görevlendirilmek sonra onlara müfettişlik sınav hakkı verme değeri mı karı goksa MTV ye 25 memura7,5 zam değeri mı ...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@