Yönetici Atama Sonuçları İlksan Seçimlerinden Dolayı Mı Geç Açıklandı?

Yönetici Atama Sonuçları İlksan Seçimlerinden Dolayı Mı Geç Açıklandı?

2021 Yönetici Atama Sonuçları İlksan Seçimlerinden Dolayı Mı Geç Açıklandı?

2021 Yönetici atama sonuçları , MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre 16-18 Haziran 2020 tarihleri arasında açıklanması gerekiyordu.

Normal şartlar altında MEB tarafından sonuç sistemine onay verilmesinden sonra İl Milli Eğitim Müdürlükleri sistem üzerinden sadece bir tuşa basarak yönetici atama sonuçlarını ilan edebilmesinin önünde bir engel bulunmamaktadır.

Fakat 2021 Yönetici Atama sonuçları her ne hikmetse yayınlanan takvim çerçevesinde açıklanamadı.

Mebpersonel.com sitemize bilgisayar başında bekleyen binlerce yöneticiden atama sonuçlarını beklediklerini ve MEB'in atama takvimine neden uymadığı yönünde tepki mesajları gelmekteydi.

Mebpersonel.com olarak yaptığımız araştırma sonrası, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin MEB'in atama sistemine onay vermediğinden ötürü sonuçları açıklayamadıkları yönünde yöneticilere bilgi veriyordu.

Bu bilgi verildiği esnada Adana İl Müdürlüğü yönetici atama sonuçları açıkladı.Adana ile birlikte 8 il daha takvim çerçevesinde sonuçları açıkladı.

Mebpersonel.com olarak elde olan bu bilgiler doğrultusunda MEB Personel Genel Müdürlüğü Yönetici Atama Sonuçlarını Eline Yüzüne Bulaştırdı şeklinde konuyu haberleştirmiştik.

19 Haziran 2020 Cumartesi günü öğle saatlerine doğru ise İl MEM Müdürlükleri art arda sonuçları ilan etmeye başladı .

Bu gelişmeler yaşanırken Türk Eğitim Sen Genel Başkanı, Talip Geylan bugün twiter hesabından attığı mesajda "Bakanlığın takvimi doğrultusunda yönetici görevlendirme sonuçlarını zamanında (18 Haziran) açıklamayan illerle ilgili tcmeb bir değerlendirme yapacak mıdır?Çünkü, yeniden görevlendirilmeyen okul yöneticilerinin, 19 Haziran’da yapılan. İLKSAN seçimlerinde “gereğini” yapmayabilecekleri endişesiyle sonuçların geciktirildiği konuşulmakta.

Böyle bir çirkinliğe meydan verileceğine inanmıyorum ama Bakanlık uhdesinde yürütülen bir süreçle ilgili iddiaların da ciddiyetle tetkik edilmesi doğru olacaktır." şeklinde açıklaması yönetici atama sonuçlarının neden geciktiğine dair olaya farklı bir boyut kazandırdı.

Şimdi bu işin başında olan Personel Genel Müdürü Ömer İNAN ve Yönetici Atama Daire Başkanı AYKUT BAL’ın konuya açıklık getirmesi adına aşağıdaki sorulara cevap vermelidirler.

1) MEB tarafından Yönetici atama sonuçlar sisteme onay verme işlemi ne zaman yapıldı?

2) Atama takvimine göre MEB onay vermiş ise İl Müdürlükleri neden takvime uymadı?

3) Şayet sisteme MEB tarafından onay verilmediyse atama takvimi tarhleri içerisinde sonuçları açıklayan iller nasıl sonuçları açıkladı.

4) Yönetici atama sonuçlarının geç açıklanmasında İLKSAN seçimleri mi etkili oldu?

Bu konuda MEB tarafından bir açıklama yapılması halinde mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum