banner476

2020 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı Mı?

2020 Üniversite Tercih Sonuçları Açıklandı Mı? Üniversite Kayıtları Ne Zaman Olacak?

Sınavlar 21.08.2020, 13:30
2020 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı Mı?

2020 yılı YKS sınavı geçtiğimiz hafta koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. 2 buçuk milyon öğrencinin girdiği YKS sınavında ter döken öğrenciler iyi bir üniversite tutturabilmek için emeklerinin karşılığını alabilmek için girdiği sınav sorunsuz olarak gerçekleştirildi. Bu yıl geçerli olmak üzere baraj puanının 170'e çekildiğini açıklayan ÖSYM'nin ardından sınav tercihleri için sonuçları bekleyen öğrencilerin gözü 28 Temmuz'da açıklanacak sonuçlara çevrildi ve ardından tercihler için puana göre araştırmalar başladı ve tercihler yapıldı.

Adaylar, 28 Temmuz'da sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrendi. Sınavların açıklanmasının ardından üniversite tercihleri başlayacak. ÖSYM Başkanı Aygün, "YKS tercihleri, 6-14 Ağustos tarihlerinde 'http://ais.osym.gov.tr'den yapılacak" demişti. ÖSYM, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite online kayıtları 29 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak.

Tercih sonuçları henüz açıklanmadı.!

2020 YKS Tercihleri Baraj Puanı Ne Kadar? Yükseköğretim Kurulu yaptığı açıklamada bir yılla sınırlı olmak şartıyla baraj puanın TYT’de 150, AYT ve YDT’de ise 170 olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@