banner476

AÖF sınav online yapılacak kopya nasıl engellenecek.

AÖF sınav online yapılacak kopya nasıl engellenecek.

Sınavlar 03.04.2020, 14:01
AÖF sınav online yapılacak kopya nasıl engellenecek.

AÖF 2020 ara sınavları için bir ermele yapılmayarak sınavların online olarak yapılması kararı verildi. 1.milyon aşkın öğrencinin girmiş olduğu aöf sınavları online şekilde 18 Nisan 7 Mayıs tarihleri arasında yapılacak sınava dair ayrınlarıaşağıda sizler ile paylaşacağız .BU karar sonrası herkesin aklın a gelen ilk konu şu olsa gerek AÖF online sınavı kopya nasıl engellenecek bu konu hakkında yetkiliierl yaptığı açıklama şöyle ; Kişiye özel olalara sorular sorulacak ve bu konuda yeterli soru havuzunun olduğu ve bu konuda sınavın  puan etkisinin az olduğu ve en önemlisi ise öğrencilere güven duyduklarını bu konuda bir kötü niyet suistimalınn olmayacağı ifade edildi.

Aöf online sınavı kopya konusunda açıkmalar bu şekilde yani öğrenci sınav esnasında  istediğini yapabilecek bu konuda bir engleme ve kontrol mekanizması olmayacak.

 Peki online sınav nasıl olacak bunaa dair sizlere mebpesonel.com olarak bilgi vermeye çalışacağız 

AÖF Online sınavları 18 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında 20 gün boyunca yapılacak.

AÖF sınavları internet üzerinden online şekilde olacak.

AÖF  online sınavı için internet bağlantıs olan bir bilgisayar , bilgisayar yoksa tablet şayet tablet yoksa akıllı  cep telefonu yeterli olacak.

AÖF online sınavlarına www.anadolu.edu.tr  adresinden bulunanan "SINAV" linkine tıklayarak giriş yapacaksınız. 

Açılan sayfadan T.C. kimlik numarası veya  @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle girişinizi tamamlayacaksınız.

AÖF sisitemine girişi yaptıktan sonta sorumlu olduğunuz dersleri ekranda görebileceksiniz.

Sınavlarda soru sayısı her ders için 20 olup süre ise 30 dakika olacaktır.

Sınava başlamadan önce kuraların olduğu uyarı kabul ederek sınava başlayacaksınız .

Sınavın başlamasıyla ekranda sadece bir soru göreceksiniz cevapladıktan sonra diğer soruya geçebielceksiniz.

Soruyu cevaplandırıp yad aboş bırakarak illereme sağlayabilrisiniz.

Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz fakat burada önemli olan geri ve illeri işlemi olmadığı için işaretleme yapmadan geçerseniz o soru boş bırakılmış olacaktır.

Tüm soruları işaretleme olduğu an 30 dakika bititğinde bu dersin sınavı bitmiştir uyarı gelecektir  ve bu uayrı ile o dersin snavı bitmiş duruma gelecektir.

18 Nisan’dan itibaren, sınavınızı tamamlayamadan oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa, son gün olan 7 Mayıs’a kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı tamamlayabileceksiniz. Ancak 7 Mayıs’a kadar sınavlarınızı tamamlayamama durumunuzda sınav sistemi erişiminize kapanacak ve cevaplandırmadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilecektir.

AÖF online sınavına dair tüm detayları mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@