AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? 2020 Yılı AÖL Sınav Tarihleri Ne Zaman? AÖL Sınav Tarihlerinde Yapılan Değişiklik Nasıl?

AÖL 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Sınavlar 19.05.2020, 10:30
AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? 2020 Yılı AÖL Sınav Tarihleri Ne Zaman? AÖL Sınav Tarihlerinde Yapılan Değişiklik Nasıl?

Normal şartlar altındayken Mart 2020’de düzenlenecek olan AÖL 2.dönem sınavları, koronavirüs tedbirleri kapsamında daha ileri bir tarihe ertelenmişti. Ancak ertelendiği tarih öğrencilere duyurulmamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı geride bıraktığımız günlerde AÖL 2.dönem sınavlarının hangi tarihlerde yapılacağını duyurdu. Peki, AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Sorunuzun cevabı yazımızda.

AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağı öğrenciler için merak konusu. Covid – 19 salgını nedeniyle süresi ertelenen AÖL ikinci dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı belirsizdi. Bu durum da öğrencilerde endişeye sebep oluyordu. Daha sonra sınavların Eylül’e ertelendiği duyuruldu. Ancak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı AÖL sınav tarihlerini ilan ederek AÖL sınavları ne zaman yapılacak sorusuna cevap verdi.

AÖL 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığına göre normal şartlarda 21 Mart 2020 ve 22 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenmesi gereken AÖL ikinci dönem sınavları koronavirüs için alınan tedbirler nedeni ile 4 Temmuz 2020 ve 5 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak.

AÖL Sınavına Giriş İçin Gerekli Belgeler

AÖL sınavına girecek öğrenciler sınav günü yanlarında Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) bulundurmalıdırlar. Açık Öğretim kimlik kartı ya da Açık Öğretim Lisesi sınava giriş belgesi yanında bulunmayan adayların yanlarında geçerli olan bir kimlik kartı olması ve sınav listesinde isimlerinin yer alması koşulu ile sınava alınacaklardır. Ayrıca öğrencilerin sınava kendi silgi ve kalemlerini getirmeleri gerekmektedir.

AÖL 3. Dönem İçin Kayıtlar Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lise üçüncü dönem sınavlarının ne zaman yapılacağına dair ipucu verdi. Normal şartlarda 20 Nisan 2020 ile 11 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması gereken AÖL 3.dönem sınavları için kayıtların daha ileri bir zamana ertelendiği duyuruldu ancak net bir tarih verilmedi. AÖL 3. Dönem sınav tarihleri kesinleştiğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilgili duyuru kamuoyuna yapılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@