Bilsem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak ? MEB açıklaması geldi mi?

Bilsem sonuçları için velilerin bekleyişi sürüyor. Peki, 2020 Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? MEB Bilsem sonuçları konusunda açıklama yaptı mı?

Sınavlar 11.05.2020, 14:24
Bilsem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak ? MEB açıklaması geldi mi?

Koranavirüs salgını nedeniyle bir çok sınav  takviminde mecburi olarak değişikliğie gidildi. Milyonlarca öğrencinin girdiği LGS ,YKS gibi sınavlarda  takvimde değişikler oldu. Bu değişikliklere uğrayan bir diğer sınavda BİLSEM sınavları oldu. Bilsem sınavları konusunda ki son gelişmleri mebpersonel.com olarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bilsem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 

Öncelikle Bilsem sonuçları MEB tarafından yayınlanan takvime göre 22 Nisan 2020 tarihinde açıklanmalıydı.Fakat Bilsem Sınavları her hafta sonu yapıldığı için 16 Mart tarihinden sonra Bilsem sınavları yapılamadı. Bundan ötürü Bilsem sınavlarına girmeyen öğrenciler oldu. MEB bu konuda yaptığı açıkalamada tüm öğrencilerin sınava girmesinden sonra Bilsem Sınav sonuçlarını açıklayacağını açıkladı. Özetle şu an Bilsem sonuçları kesin olarak ne zaman açıklanacağı konusunda bir tarih vermek çok zor.

Bilsem Sınavına girmeyen Öğrenciler için takvim belli mi?

MEB tarafından şu ana kadar Bilsem sınavına girmeyen öğrencilere yönelik yeni bir takvim açıklanmadı.LGS sınavının 20 Haziranda yapılacak . LGS sınavını baz alıpğ bu konuda yorum yapacak olursak.Normalleşme ile birlikte Haziran ayı içerisinde geri kalan öğrenciler için Bilsem sınav takvimi açıklanacaktır. Haziran ayı bitmeden de Bilsem sonuçları açıklanacaktır.

Bilsem sınav sonuçları konusunda gelişmleri mebpersonel.com sitemizden takip edebilirsiz.

Yorumlar (2)
ELİF ASMİN ERTAŞ 3 ay önce
Ne zaman açıklanacak
Egetah 3 ay önce
Hergün bakiyorum sonuclara

Gelişmelerden Haberdar Olun

@