banner476

Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak resmi açıklama var mı?

2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Sınavlar 23.05.2020, 21:17 23.05.2020, 21:17
Bilsem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak resmi açıklama var mı?

BİLSEM sınavına girmiş olan öğrenciler 2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye heyecan ile bekliyor. Koronavirüs önlemleri alınmadan evvel her hafta sonu gerçekleştirilen BİLSEM grup tarama testlerine ara verilmişti. En son 2019 sonbaharın – kış döneminde aday gösterme işlemi gerçekleşti. Adaylar sınavı kazanıp kazanamadıklarını merak ediyorlar. Peki, 2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM Nedir?

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM), örgün eğitim kurumlarında eğitim gören zihinsel yetenek, müzik ya da görsel sanatlar alanlarında yetenekli olan çocuklara en üst düzeyde eğitim veren özel eğitim merkezleridir. Öğrencilerin kendilerini tanımalarına yardımcı olmalarının yanı sıra, yeteneklerini kendileri ve toplum adına en iyi şekilde kullanabilmeleri için hizmet veren BİLSEM eğitim kurumları, ülkemizin 81 ilinde de hizmet vermektedir.

BİLSEM Sınavı Nedir?

BİLSEM’de verilen eğitimden faydalanarak yeteneklerini güçlendirmek isteyen öğrenciler, düzenli aralıklarla organize edilen BİLSEM sınavlarına girip bu sınavda başarılı olmalıdırlar. BİLSEM sınavları, grup tarama testi ve bireysel değerlendirme olmak üzere iki aşamalı sınavlardan oluşmaktadır. Grup tarama testi her hafta sonu düzenlenmektedir. Grup tarama testleri, öğrencilerin seviyelerine uygun sorulardan oluşmaktadır. Öğrenciler bu testte yalnızca doğru işaretlediği sorulara göre puanlandırılmaktadır. Öğrencilerin sorulara yanlış cevap vermesi onların netini düşürmeyecektir. Bireysel değerlendirme sınavı ise belirlenen baraj puanını geçen öğrencilerin kendi yetenekleri için girdiği sınavdır. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler BİLSEM’de eğitim almaya hak kazanırlar.

2020 BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 BİLSEM sınav sonuçları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir duyuru yaptı. Yapılan bu duyuruya göre, 22 Nisan tarihinde açıklanmış olması gereken grup tarama testleri sonuçları tüm uygulamaların tamamlanmasının ardından Bakanlığın web sitesi üzerinden ilan edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sınav sonuçları açıklama günü için herhangi bir tarih belirtmedi. Ancak 1 Haziran 2020 ile 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan bireysel değerlendirme sınavı 4 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@