Bilsem sonuçları ne zaman açıklanacak ?

2020 Bilsem sonuçları ne zaman açıklanacak ?

Sınavlar 30.04.2020, 11:47
Bilsem sonuçları ne zaman açıklanacak ?

2020 Bilsem sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. 22 Nisan'da açıklanması gereken Bilsem sınav sonuçları korana virüs nedeniyle 15 Mart tarihinden sonra grup tarama sınavlarının yapılmamasından ötürü özetle tüm başvuru yapan öğrencilerin şu an sınava girmedik lerinden ötürü açıklanamıyor.

MEB bu konuda nasıl bir çözüm yolu bulacak ? Salgının azalmasıyla birlikte sınava girmeyenler için gerekli takvimi ayarlayıp sınav yaptıktan sonra bilsem sınav sonuçları açıklanacaktır.

Özetle şu an MEB tüm adayları sınava alamadığı için doğal olarak bilsem sınav sonuçlarını açıklayamadı.

Bu konudaki gelişmeleri sitemizden  takip edebilirsiniz.

BİLSEMLER Hakkında KISA BİLGİ

Bilsem özel yetenekli olan çocukların potansiyeli değerlendirmek üzere kurulan destekleyici eğitim birimleridir .

Bu tanımda özel yetenekli ifadesini vurgulamak gerekir çünkü bazen aileler şu yanılgıya düşer biliyorlar bilsem'e derslerde başarılı olan öğrenciler mi aday gösteriliyor ?  Hayır bu doğru değil bilsem'e aday gösterilen öğrenciler derslerde başarılı oldukları için değil özel yetenekli oldukları için aday gösterebilirler.

O halde özel yetenek konusunu biraz açalım mı özel yetenek ifadesi ile resim müzik veya genel zihinsel alanlarda yaşıtlarından daha yetenekli olan öğrenciler kastedilmektedir.

 Bilsem'in asıl amacı okulda standart Müfredata tâbi tutulan özel yetenekli bu özel yeteneklerini okulla eşzamanlı değerlendirebilmek özel yeteneği olan bireyin kendisine ve topluma daha faydalı olmasını sağlamaktır .

Yorumlar (1)
Fatma aktaş 2 ay önce
Biz birinci basamak sınava Kasım ayında girmiştik onun sonucu açıklanmadı . Girmeyen gurup kimler acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@