banner476

Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İOKBS Bursluluk Sınav Tarihi Değişti mi?

İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Bursluluk Sınav Tarihi Değişti mi?

Sınavlar 05.05.2020, 18:03 05.05.2020, 18:40
Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İOKBS  Bursluluk Sınav Tarihi Değişti mi?

İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Bursluluk Sınav Tarihi Değişti mi? Bursluluk sınav tarihi ne zaman? İşte MEB tarafından açıklanan Bursluluk sınav tarihi ve detayları…

Korona virüs salgını nedeniyle Millî Eğitim Bakanlığı bünyesince yapılan birçok sınav ertelenmek zorunda kalmıştı. Başta YKS, LYS, AÖL ve Bursluluk sınavı olmak üzere birçok sınav tarihi salgın nedeniyle ertelenmişti. Son haftalarda salgının gerilemeye başlaması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme sürecinin başladığını açıklaması ile birlikte birçok öğrenci ve velisi Bursluluk sınavının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. İşte Bursluluk sınav tarihi ve detayları!

Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

MEB tarafından her yıl ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan Bursluluk sınav tarihi belli oldu. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan İOKBS Bursluluk sınavı tarihi normalleşme sürecinin mayıs ayı planı kapsamında açıklandı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan resmi Bursluluk Sınavı tarihi 6 Haziran 2020 olarak açıklandı.

Bursluluk sınavı sayesinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, ve 11. Sınıf öğrencileri gerekli puanları almaları halinde devlet tarafından verilen bursu almaya hak kazanıyor. Bursun yanı sıra öğrenciler diledikleri okulda yatılı eğitim alabilmektedirler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@