banner476

Dershane ve Özel Okullarda Taksit Krizi

Sınavlar 05.05.2020, 20:31
Dershane ve Özel Okullarda Taksit Krizi

Velilerden talep edilenler akıllara durgunluk verdi.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle ülkemizde alınan önlemlerin başında eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verme kararı geldi.

 Mart ayının ortalarından itibaren uygulanan bu kararda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm devlet okulları, özel okullar, kurs merkezleri geçici olarak kapatıldı.

 Özel eğitim kurumlarının yöneticileri, özel sektörde çalışan öğretmenlere maaş vermezken bir çoğu da velilerden taksitlerin ödenmesini istedi.

 Bazı özel eğitim kurumları yöneticileri ise haddi aşan isteklerde bulundu. Bazı şehirlerde öğrencilerin yemek ve servis ücretlerinin de ödenmesi istendi.

 Veliler ise hem taksitlerin hem de yemek, servis gibi ücretlerin ödenmesinin istenmesine karşı oldukça tepkili. Eğitim öğretime ara verilmişken neden taksit istendiğine anlam veremeyen veliler, işletmecilere ateş püskürdü.

 Bu isteklere karşı bir çok velinin ödeme yapmadığı, kayıt sildirmeye çalıştığı ve özel eğitim kurumlarını işletenler hakkında şikayet ve suç duyurusunda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

 Pandemi döneminde eğitim öğretim olmadığı için velilerin taksit, servis, yemek vb. ücretleri ödemesinin zorunlu olmadığı ifade edildi.

Yorumlar (1)
Çağlar ozyurt 5 ay önce
Bildirildi demissiniz ama kaynak belirtmemissiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@