LGS 2020 Sınav Tarihi Cumhurbaşkanı Tarafından Açıklandı

LGS 2020 Sınav Tarihi Cumhurbaşkanı Tarafından Açıklandı

Sınavlar 04.05.2020, 19:47 04.05.2020, 19:49
LGS 2020 Sınav Tarihi Cumhurbaşkanı Tarafından Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan az önce Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonucu alınan kararları tek tek açıkladı. Önemli ve beklenen bir karar da LGS tarihi idi. Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce LGS tarihini de açıkladı. İşte tüm detaylar ve o açıklama.

Haftalardır öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim camiası LGS tarihine odaklandı. LGS tarihi son 2 haftadır kamuoyunun gündeminden düşmüyor. Zira LGS tarihi milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Bu milyonlarca kişi öğretmenler, 8. Sınıf öğrencileri ve aileleler.

Geçtiğimiz hafta LGS tarihi yine gündeme gelmiş Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk’a bu konu sorulmuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS tarihi ile ilgili kendisine yöneltilen soruya şu cevabı vermişti: LGS tarihi ile ilgili kararı Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hafta başı yapılacak kabine toplantısı sonrasında açıklayacak.

Bakan Ziya Selçuk’un vurguladığı o kabine toplantısı bugün yani 4 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısında önemli kararlar çıktı ve az önce Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan alınan kararları açıkladı.


Milli Eğitim Camiasını da ilgilendiren o önemli kararlardan biri LGS tarihi idi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında LGS’nin  21 Haziran 2020 tarihine ertelendiğini duyurdu. Bununla ilgili gerekli tüm detayları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden öğrencilere ve velilere  duyuru şeklinde  paylaşılacak.

LGS tarihinin belli olmasının ardından diğer durum da LGS’nin nasıl yapılacağı oldu. Bununla ilgili de bakanlık sosyal mesafe kurallarına LGS’de de dikkat edileceğini belirtmişti. Bakan Ziya Selçuk’un bu konuda açıklamaları vardı. LGS’de öğrencilerin sınıflarda diziliminde sosyal mesafe kurallarına azami özen gösterilecek. Zaten okullar dezanfekte edilmişti.

Sonuç olarak öğrencilerin merakla beklediği 2020 LGS sınav tarihi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. 2020 LGS 20  Haziran tarihinde yapılacak.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@