LGS için öne çıkan sınav tarihi.

2020 LGS için öne çıkan sınav tarihi.

Sınavlar 02.05.2020, 13:06 02.05.2020, 16:35
LGS için öne çıkan sınav tarihi.

2020 LGS ne zama yapılacak ? Herkes merakla bu sorunun cevabını bekliyor. LGS sınavı ile ilgili son gelişmelere  şöyle bir analiz edecek olursak öncelikle LGS sınav tarihi 7 Haziran 2020 MEB tarafından bunun dışında tarih olarak şu ana akdar resmi bir açıklama mevcut değil.Peki LGS sınav tarihi değişecek mi? Gelişmlere göz önüne alındığı an LGS sınav tarihin değişmesine kesin gözüyle bakılıyor .Peki bu değişiklik konusunda nasıl bir yol izlenecek bu soruınun cevabının kilit noktası Bilim Kurulu ve Pazertes günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu Toplantısında alınacak karar olacaktır.

Şu ana kadar LGS konusunda en net  açıklama Bakan Ziya SELÇUK tarafından yapılan basın açıklamasında verildi. LGS sınav tarihi konusunda nihai kararın Cumhurbaşkanı Recep TAYİP ERDOĞAN tarafından açıklanacağı hatta Bakan SELÇUK en son katılmış olduğu bir canlı yayında bu konu hakkında şöyşe bir ifade de bulundu Pazertesi akşamı LGS sınav tarihi belli olacak.

Öğrenciler açısından  baktığımızda LGS sınav tarihi  geride dönük bir durum olmayacak zaman anlamında öğrencilere avantaj olacak bir şekilde illeri bir tarihie alınacağı kesin. Çünkü YKS öğrencileri bu konuda şu an farklı bir durum söz konusu YKS 25-26 Temmuzda yapılması açıklanmıştı ama son günlerdeki gelişmlere bakarsak Sınav tarihi 28 Haziran olarak yapılacağı iddiaları var.

LGS için ise iki haftalık bir ertlemenin söz konusu olacağı konuşuluyor ve bu noktada tüm kamuoyu aynı fikirde mevcut 7 Haziran 2020 tarihin 21 Haziran olarak revize eidlip açıklanması bekleniyor.

LGS TARİHİ KONUSUNDA YORUMLARINIZI  BEKLİYORUZ 

Bu açıklama için çok az bir süre kaldı LGS sınavına girecek öğrenciler motivasyonalarını hiç bir şekilde bozmadan çalışmalarına devam edip açıklanacak sınav tarihi sonrası yeni LGS sınav tarihine göre kendi planlarını yapmalıdırlar.

2020 LGS sınav konularından 8.sınıfın 2.dönem konuların olmacağı daha önce açıklanıp yeni konu dağılımları MEB tarafından açıklanmıştı.

LGS sınav tarine yönelik gelişmeleri en ve an sitemizden takip edebilirsiniz.

www.mebpersonel.com

Yorumlar (24)
Prof D.r Ziya Selçuk 2 ay önce
Merhabalar 8. Sınıf Öğrencilerimiz Hiç Heyecanlanmasın. Sakin Olun Çalışın
Bizimde Çalışmalarımız Devam Ediyor
İyi Çalışmalar Dileriz
Merve 2 ay önce
Sayın bakanım biz okulların acılmasını istiyoruz
Aysun 2 ay önce
Sınav tarhi değişirse sanirim evde tutamayız artik onları Çok bunaldilar
Sevda 2 ay önce
Çocuklarımız 1.dönemde bile öğrendiklerini unutmuslar sınava nasıl girebilirler zaten bu virüs yüzünden kafes hayatı yaşıyorlar isyan içindeler onları sakinlestirmek bi yana derslere oturtmak hiç kolay değil neyin bilgisi ile sınavlara girecekler
Selma güneş 2 ay önce
Kaldırılsın çocuklar yapboz gibi liseye gitmek için sınava ne gerek var acaba soruyorum çok saçma
Prof D.r Ziya Selçuk 2 ay önce
Kaldırılması Söz Konusu Değildir
Neslihan 2 ay önce
Bukadar sağlik sorunu icinde çocuklarimiza çok yazik oluyo ne olacagi belirsiz bir sistemde lgs hazirliginda olan oglumun ve kendi pskolojimi sormayin gercekten ne gerek vardiki yani sevgili bakanimiz insAllah pskolojiyede inerek sorular hazirlatir
Münevver 2 ay önce
Kesinlikle ertelenmemeli,çocuklar artık sınav stresi olmadan bu süreçte birazda rahat bir şekilde evde kalmak istiyorlar.Ayrica benim çocuğum artık bıktı beklemekten bir an önce yapılsın istiyoruz.
Mustafa 2 ay önce
7 temmuz olmalı
Melike 2 ay önce
Bu çocukların psikolojisi ne olcak lütfen net kararlar verin
Deniz BOZKURT 2 ay önce
Sınav bence zamanında olsun bitsin çocuğumun psikolojisi gitti artık sosyal mesafe kuralları dahilinde sınav olabilir zaten her şey sosyal mesafe ile olmuyomu zaten sokağa çıkma yasaği yok herkes dışarıda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@