Öğretmenlerden ÖSYM’ye Tepki!

YKS sınavı için görevli bulamayan ÖSYM, SMS göndermeye başladı.

Sınavlar 14.05.2020, 12:13 14.05.2020, 12:21
Öğretmenlerden ÖSYM’ye Tepki!

 Koronavirüs tedbirleri arasında ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) için görevli bulunamıyor.

 ÖSYM, sınava başvurmaları ve öğretmenlere hatırlatmak için kısa mesaj gönderse de öğretmenler ÖSYM’ye tepkili.

 Salgın öncesi durumlarda ÖSYM, üniversite personeline öncelik vererek öğretmenlerin başvurularını sona bıraktığı ve öğretmenlere en son görev verdiği iddiası gerekçesiyle öğretmenler tarafından eleştiriliyordu.

 Pandemi sebebiyle YKS için 2 katı derslik ve dolayısıyla 2 katı görevli ihtiyacı olduğundan  bu sınava görevli bulmakta zorlanılıyor.

 Üniversite ve MEB personelleri salgın dolayısıyla, öğretmenler ise daha evvel ÖSYM’ye kırgın olduğu için sınav görevine başvurmak istemiyor.

 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak YKS sınavı için görevli sayısının eksik kalması durumunda üniversite personelinden başlanarak resen görevlendirme yapılacak.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (14)
S1F1R1 3 ay önce
Kesinlikle öğretmen arkadaşlar haklı. Ben her sınavda görev istedim. Yaklaşık 3 yıldır hiç görev çıkmadı. Artık kendimden şüphe eder oldum. İl dışı tayin ile geldiğim dönem Eylül-Ekim 1 görevim oldu. 2,5ıldır hiç görev vermediler. Her sınavda görev istedim. Bundan sonrada ben sizi istemiyorum. Görev verirlerse rapor alıp gitmicem. Keser, Sap, Hesap üçlemesi yani...
Zero 3 ay önce
Resen görev hiçbir şekilde verilemez. Hafta sonu yapılan ücrete tabi bir iş için neye istinaden resen görevli atıyor. Kimsenin sınav resmi görev sorumluluğunda değildir. Risk taşıdığı halde sınav yapılırsa bu sonuçta kaçınılmaz.
negüzel istanbul 3 ay önce
yatmaya o kadar alıştırmışız ki sizi çalışmak zorunda kalınca havlamaya başladınız gereği yapılacak hiç merak etmeyin
kartal 3 ay önce
görevli işlemler sistemine kayıtlı olman resen görev vermesine yeter. meb personel de bir ara ösym resen görev veremez diyordu :) görev almak istemeyen olursa okul idaresine başvurup gisden kendini sildirsin olsun bitsin.
Boğaç 3 ay önce
Üniversite personeline görev verilsin bundan sonra resen görev verilemez
Zero okusun 3 ay önce
Az daha okusaydın da öğretmen olaydın
Ahmet Ün 3 ay önce
İşiniz gücünüz karıştırmak. Biz tepki duymuyoruz. Bizim adımıza manşet atıyorsunuz.
Kağan 3 ay önce
Biz dediğiniz kim? Ben tepki duyuyorum. Önceden öğretmenleri sallamıyorlardı, şimdi de öğretmenlere mi muhtaç oldular? MEB'in sınavına giderim ama ÖSYM'nin sınavına gitmem. Etki-tepki meselesi.
BÜLENT YILMAZ 3 ay önce
arkadaşlar bu çocuklar bizim öğrencilerimiz. lütfen son görevimizi yerine getirelim.
kim yapacak Allah aşkına
Zorunluluk 3 ay önce
Zero adından anlaşılacağı üzere sıfırsin öğretmen olmak isteyip basaramayanlardansin sanırım havlama senin işin sanırım golge etme baska yere dön
Zorunluluk 3 ay önce
Ne guzel istanbul bir gidin artık ya öğretmenler kimsenin şamar oğlanı değildir ayrıca kendi isteğimiz le evde dumuyoruz cocuklarinizdan bu kadar biktiysaniz okullar açılsın evden internetten canlı der anlamak whatsapptan çocukları takip etmeden yuz yuze egitim daha iyidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@