YKS ile ilgili açıklama geldi.

Bakanlık, YKS ile ilgili bir açıklama yaptı.

Sınavlar 01.05.2020, 21:03
YKS ile ilgili açıklama geldi.

Bakanlık, YKS ile ilgili bir açıklama yaptı.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, üniversitelere giriş sınavıyla ilgili bakanlığın çağrı merkezine oldukça fazla talep geldiğini duyurdu.

 Yapılan açıklamada lise son olarak bilinen 12. Sınıf öğrencilerinin bu yıl üniversite sınavına gireceği ve konuyla ilgili olarak çok sorunun geldiği belirtildi.

 Bilindiği üzere üniversite sınavına girecek 12. Sınıf öğrencileri ve tekrar hazırlanan adaylar soru dağılımının nasıl olacağını, nelerden sorumlu olup nelerden sorumlu olmayacaklarını ve sınav tarihinin tam olarak ne zaman olacağını merak etmektedir.

 Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ile ilgili kararın Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanlığı tarafından verileceği ifade edildi.

 Dolayısıyla YKS’ye girecek adayların soru ve sorunlarını MEB ile değil YÖK ile paylaşması gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezinin gereksiz meşgul edilmemesi adına YKS ile ilgili YÖK çağrı merkezinin aranması isteniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@