YKS sınav tarihi için tüm gözler bu saatte.

YKS sınav tarihi için tüm gözler bu saatte.

Sınavlar 04.05.2020, 12:14
YKS sınav tarihi için tüm gözler bu saatte.

YKS ve LGS sınav tarihi bugün belli oluyor.2020 YKS ve LGS sınav tarihi konusunda ki belirsizlik bugün belli olacak. Peki, YKS ve LGS için açıklama saat kaçta yapılacak.

YKS ve LGS için meraklı bekleyiş bugün sona erecek. YKS ve LGS konusundaki son söz bugün yapılacak olan Bakanlar Kurulunda görüşülüp açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılacak olan basın açıklamasında yapılacak.

YKS  kesin sınav tarihlerin yarın 18:00-20:00 saatleri arasında açıklanması bekleniyor.

Peki, olası YKS  sınav tarihleri ne olabilir? Bu konuda özelikle YKS konusunda çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. Özelikle YKS sınav tarihinin erkene alınması sınava girecek 2.5 milyon öğrenci ve aileleri tarafından tepki ile karşılandı. Sınav tarihine göre yapılan çalışmalar bir anda sınavın öne çekilmesi ile birlikte sekteyi uğrayıp isteklendirme açısından çocuklar açısından büyük bir dezavantaja dönecek.

#YKS2020 Sınav tarihi erkene alınmalı mı?

www.mebpersonel.com (@mebpersonel)'in paylaştığı bir gönderi ()

Peki, YKS sınav tarihi neden öne çekilmek isteniyor. Bu konuda Turizm sektörü tarafından Temmuz ayında sınav yapılması halinde Turizm açısından sorunlar ulaşabileceği ve bundan ötürü YKS sınavının da tüm sınavlar gibi Temmuz ayına kalmadan yapılması isteniyor. YKS için 28 Haziran tarihi öne çıkıyor bu konuda son söz Bakanlar Kurulu sonrası açıklanacak bu gelişmeler sonrası sınav tarihi değişmeyebilir. Temmuz ayında yapılabilir ya da çıkabilecek bir diğer sonuç ise Temmuz ayının ilk haftasında YKS sınavının yapılması planı bu konuda resmi açıklamayı beklemek en mantıklısı ve YKS sınavı tarihi için son sözün söyleneceği açıklamanın yapılması beklenecek.

YKS sınav tarihi konusunda Haluk LEVENT bununla birlikte muhalefet partisi ve bir çok yetkili YKS sınav tarihini değişmemesi yönünde açıklamalarda bulundu. YKS sınav tarihi konusunda YÖK tarafından bir açıklama şu ana akdar yapılmadı sadece Bahhçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı TURGAY POLAT nu konuda YÖK Başkanı ile görüştüğünü kesin olarak sınavın 28 Haziran ayında olacağını ifade ettiğini söylemişti daha sonra ise böyle bir şey ifade etmediğini kendi görüşünü olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@