YKS Sınav Tarihi Yine Değişiyor ! YKS Sınav Tarihi 27-28 Haziran 2020

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yks sınav tarihinin iptal olmasından sonra ÖSYM merkezinin yeni sınav takvimi 27-28 Haziran 2020 günü yapılması planlanıyor.

Sınavlar 28.04.2020, 20:35 28.04.2020, 20:35
YKS Sınav Tarihi Yine Değişiyor ! YKS Sınav Tarihi 27-28 Haziran 2020

Son günlerde yaşanan korona virüs salgını sebebiyle birçok organizasyon, turnuva ve sınav gibi faaliyetler ya iptal edildi ya da daha ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Salgın hastalığın ülkemizde etkili olması nedeniyle başta YKS Sınavı (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) olmak üzere birçok sınav ertelenmek zorunda kalmıştı. Normal şartlarda açıklanan resmi tarihlere göre 20 – 21 Haziran 2020 tarihlerinde yapılması planlanan YKS sınavı koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti.

Peki YKS Sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2020 YKS sınavı tarihi… 2020 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Tüm ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle geçtiğimiz aylarda 20 – 21 Haziran tarihlerinde yapılması beklenen YKS sınavı ertelenmişti. Başta YKS sınavı olmak üzere YDS, ALES, KPSS ve daha birçok sınav daha ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan son resmi açıklamalara göre 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın tarihi belli oldu. YÖK tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 YKS Sınavı 25 – 26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

2020 YKS Sınavı Yeniden önemi çekiliyor?

Ancak Mebpersonel.com olarak YÖK kaynaklarından aldığımızı bilgilere göre sınav tarhinden yine değişikliğe gidip YKS 2020 sınavının 21- 27-28 Haziran tarihlerinde yapılması planlandığı YÖK tarafından açıklanmanın yapılması bekleniyor.

NOT :Haberimizde belirtiğimiz tarihler olası bir durumda sınavın erkene alınması halinde sınav tarihlerin olabileceği muhtemel tarihlerdir YÖK tarafından resmi olarak açıklama yapılmadan bu tarihler resmiyet kazanmaz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (205)
Alperen 2 ay önce
Eğer böyle bir açıklama gelmemesi durumunda belli bir kesmi yanlış bilgilendirmek,Kışkırtmak eylemlerinden savcılığa başvuracağını bilmenizi isterim
Defne 2 ay önce
Bu haberi yazan kardeş eş zamanlı A haberde mi çalışıyor :D
Aycan 2 ay önce
Eğer bu yaptığınız haber doğru değilse binlerce insanı strese sokuyorsunuz
Ela 2 ay önce
Böyle bir değişiklik olursa çok yanlış olur o kadar plan program yapıyoruz ediyoruz
TYT Maduru 2 ay önce
umarım dayanağınız sağlamdır... Yoksa endişe yarattığınız için size dava açacağım...
Hadi lan oradan 2 ay önce
Kesin açarsın XD
Gizli Kişi 2 ay önce
Bu haber öğrenciler adına hiç iyi değil bir çok plan yapildi bu 1 ay içerisinde öğrencilerin psikolojik durumları altüst olacaktır lütfen 27 28 temmuz olarak kalsın başka bir şey istemiyoruz
Meric 2 ay önce
Ya bizi güvendirdiler, o kadar konuyu en iyi şekilde yapmak/ başarmak için 3 ay a dersleri yaydık, şimdi böyle bir şey yapmaları çok kötü oldu. Hiç öğrenci dostu bir sınav sistemi yok.
İsim 2 ay önce
Kaynak ne gtünüz mü
Ssss sss 2 ay önce
Madem resmiyet kazanmadı neden paylaşıp öğrencilerin morallerini alt üst ediyosunuz ?
Ahmet 2 ay önce
Böyle sacmalikmi olur birdefa temmuz denildi, insanlar kendilerini ona göre hazırladı. Hadi vazgeçtik yine tarih değiştiriyoruz deniliyor, çocuk oyuncağı sanki.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@