YKS ve LGS için son söz Bakanlar Kurulunda.

YKS ve LGS için son söz Bakanlar Kurulunda.

2020 YKS VE LGS sınav tarihler için son söz yarın yapılacak olan Bakanlar Kurulunda söylenecek.İşte son gelişmeler

Milyonlarca öğrencinin gireceği YKS ve LGS sınav tarihleri için bekleyiş sürüyor. Bilindiği üzere YKS sınav tarihi Temmuz ayına ertlenmişti hali hazırda şu an resmi açıklamalar göre YKS sınavının 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılması gerekiyor .LGS için MEB tarafından şu ana kadar bir erteleme yapılmadı ve mevcut tarih 7 Haziran 2020  olarak ilan edilmişti.Haberimizde ilk olarak YKS gelişmelerini devamında ise LGS sınav tarihi değişikliklerini okuyabilirsiniz.

Öncelikle YKS konusunda  sınav tarihi değişikliği konusunun gündeme gelmesiyle birlikte sınava girecek 2.5 milyon aday YKS sınav tarihinde bir değişiklik yapılmaması yönünde  sosyal medya ve yetkililere sesleri duyurmak için büyük bir çaba içine girdi . Turizim sektörünü Temmuz ayıda herhangi bir sınav veya etkinlik olmaması yönünde talepleri var ve koranavirüs seyririn iyi yöne dönmesinden sonra Bilim Kurulununda tavsiyeleri üzereine normaleşmenin basamak basamak gerçekleşeceği ve bunun bir takvime bağlanması planlandığı için Temmuz ayında planan YKS sınavının önce çekilmesi düşünülüyor. YKS için gündemde olan tarih 28 Haziran 2020.

YKS sınav tarihi konusunda Haluk LEVENT bununla birlikte muhalefet partisi ve bir çok yetkili YKS sınav tarihini değişmemesi yönünde açıklamalarda bulundu. YKS sınav tarihi konusunda YÖK tarafından bir açıklama şu ana akdar yapılmadı sadece Bahhçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı TURGAY POLAT nu konuda YÖK Başkanı ile görüştüğünü kesin olarak sınavın 28 Haziran ayında olacağını ifade ettiğini söylemişti daha sonra ise böyle bir şey ifade etmediğini kendi görüşünü olduğunu açıkladı.

Özetle YKS konusunda son karar Pazartesi Günü yapılacak olan Bakanlar Kurulunda verilecek karar sonrası Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama ile son bulacaktır.

YKS ve LGS için son söz Bakanlar Kurulunda.

LGS SINAV TARİHİ KONUSUNDA SON GELİŞMELER

LGS sınav tarihi YKS sınav tarihi karmaşasına göre daha  az gündemde çünkü LGS sınav tarihinin geriye çekilmesi gibi durum söz konusu değil. YKS sınav tarihi büyük bir olasıkla iki haftalık bir ertleme ile 21 Haziran 2020 tarihinde yapılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bu konuda Bakan Ziya Selçuk yaptığı açıkaklamada değişkil için açıklamanın Cumhurbaşkanı tarafından Bakanlar kurulu toplantısı sonrası yapılacağını ifadeetmişti.Ve bu tarihin dediğimiz gibi 21 Haziran olması yönünde hiç bir engele bulunmuyor. 

Sonuç olarak YKS VE LGS sınav tarihi tartışmaları Bakanlar Kurulu sonrası yapılana açıklama ile resmiyet kazanıp sonuç bulacaktır.

YKS VE LGS'ye dair en güncel gelişmeleri instagram sayfamızdan takip etmek için tıklayınız 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum