Atanamayan Almanca Öğretmenlerinden   Mektup var

Atanamayan Almanca Öğretmenlerinden Mektup var

Sitemize Atanamayan Almanca öğretmenleri tarafından gönderilmiş olan e-maili yayınlıyoruz

 YA ÜMİTSİZSİNİZ YA DA ÜMİT SİZSİNİZ , YA ÇARESİZSİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ der Behçet Necatigil….
Ama ne yazık ki ne ÜMİT biziz ne de ÇARE biziz. Peki ya biz kim miyiz? Biz yıllarını öğretmen olabilme ümidiyle okullarda ailelerinden uzakta, zor şartlarda geçiren, mezuniyetinde keplerini bir gün bizim de atamamız olacak ümidiyle havaya fırlatan ama aslında öyle olmadığını gören hayal kırıklığı yaşamış ve hala öğrenci olan hazin sonunu bekleyen ALMANCA ÖĞRETMENLERİYİZ... Yıllardır harcadığımız emeğin karşılığını almayı, öğrencilerimize kavuşmayı bekliyoruz. Bizler kalbi öğretmenlik aşkıyla dolu olan okul bahçesini gördüğünde ise gözleri yaşla dolan öğretmenleriz.

2. Yabancı Dil Dersi Anadolu, Anadolu Öğretmen, Fen, Turizm Otelcilik, Anadolu İmam Hatip, Sosyal Bilimler liselerinde zorunlu hale getirildi. Türkiye genelinde bu ders çoğunlukla Almanca olarak belirlendi. Bir öğrenci liseden mezun olana kadar(4yıl) Almanca dersini almak zorunda. Peki, nasıl olacak bu? Alanında uzman olmayan hatta Almancayla hiçbir ilgisi olmayan öğretmenlerle mi? 50 yaşını geçmiş ücretli öğretmenliğe başvurmuş ve ilk defa öğretmenlik yapacak olan kişilerle mi? Gençlerimizi bu insanlara emanet etmeyelim lütfen. Biz evlerimizde atama beklerken ücretli öğretmenlerle bu ihtiyacın karşılanması ne kadar doğru olur?

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı ihtiyaç listesinde 136 branş arasında 23. sırada olan Almanca Branşını hakettiği sayılarla atama klavuzlarında görmek istiyoruz.

Hepimiz üniversitede staj okullarımızda öğretmenliğin ne kadar kutsal ne kadar heyecan verici olduğunu gördük. Öğretmenlik duygusunu tattık ve bu tadın içimizi acıtmasını değil bize yıllarca heyecan verip öğretmenlik mesleğini en iyi şekilde icra etmemizi sağlamasını istiyoruz… 

www.mebpersonel.com Özel Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum