Eş Durumu Atamalarında İl Emrini Kaldırmasına Tepkiler Büyüyor

Eş Durumu Atamalarında İl Emrini Kaldırmasına Tepkiler Büyüyor

Öğretmenlerin Eş durumu atamalarında il emrinin kaldırmasıyla birlikte sitemize ,öğretmenler tarafından gönderilen yüzlerce e-mail de Eş durumunda il emrinin kaldırlmasının çok büyük mağduriyetler doğuracağı bu yüzden bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiği yönünde gelen e-maillerden bir kaçını siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruzsayın büyüklerim. eşim izmirin bir ilçesinde görevli ve ben 2 yıldır diyarbakırın üçra bir köşesinde öğretemnlik yapmaktayım. eş durumundan eşimin yanına ağustos 2012 de tayin ieteyeceğim ve ilçe emri geri gelmez ise eşimin yanına gidemeyeceğim ve böylelikle aile bütünlüğümüz parçalanacak eşimden ayrılmak, hayalerimden, çocuk hayallerimden vazgeçmek zorunda kalacağım. ilçe emri hakkımızın elimizden alınması benim gibi eşinden ayrı olan öğretmen aileleri derinden üzmektedir. gereğinin yapılmasını bu haksızlığın giderilmesini arz ederim.

_______________________________________________________________________________-

   2012 Ağustos döneminden itibaren eş durumu atamalarında il ve ilçe emrinin kaldırıldığı ve atamaların hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacağı bildirilmektedir. Bu şekilde il-ilçe emrinin kadırıması bir sürü mağduriyetlerin oluşacağının göstergesidir.Eşimden,ailemden ayrı öğrencilerimize ne kadar verimli olabiliriz ki? lütfen sesimizi duyun ve bu yanlıştan dönülmesi için gereğini yapın.Eliniden geleni yapacağınızdan eminim..Çok teşekkur eder, iyi günler dilerim.           

________________________________________________________________________________________

Milli Eğitim Bakanlığı çalışan eşlerin aynı ilde yada ilçede çalışmasına olanak sağlayan il emri ve ilçe emri ne atama uygulamasını kaldırmıştır. Daha öncede Sayın Hüseyin ÇELİK zamanında kaldırılan bu uygulamadan yüzlerce aile mağdur olmuş ve Sayın Nimet ÇUBUKÇU hanım efendi tarafından bu uygulamaya tekrar geçilerek yüzlerce ailenin bütünlüğü sağlanabilmiştir. Daha önce uygulanıp imkansızlığı görüldüğü halde tekrar bu yanlış uygulamanın yeni bakanımız tarafından gündeme getirilmesini istemiyoruz .Öğretmenler olarak sizlerden yardım istiyoruz. Eş durumu özür gurubu atamalarında il ve ilçe emrine atanabilmeyi tekrar istiyoruz. Bu uygulamanın olmaması halinde önümüzdeki yaz aylarında yüzlerce ailenin parçalandığını görmek zorunda kalacağız. ilginize teşekkür ederiz.
___________________________________________________________________

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İnsan KaynaklarıGenel Müdürlüğünün B.08.O.İKG.0.01.00.00-903- £ 1 3 / ^ 5 8 2/5/12/2011 sayılı yazısına göre 2012 Ağustos döneminden itibaren eş durumu atamalarında il ve ilçe emrinin kaldırıldığı ve atamaların hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacağı bildirilmektedir.

Ancak aralık ayında yapılan atamalarda eş durumu yapılmış olup bu yazının tarihinin bu atamadan önce olduğu görülmektedir.Aralık ayında yapılan atamalarda bu uygulamanın yapılıp ağustos ayında yapılmaması büyük bir haksızlık ve günahtır.
Dİğer kamu kurumlarında eşlerin birbirlerine kavuşması kolay bir şekilde yürürken Bakanlığımızda çalışan eşlerin birbirine kavuşmalarının önüne geçmek için her türlü uygulamaya gidilmektedir.

Öğretmen olmak suç mudur?Bu uygulama ile gözü yaşlı binlerce insanın günahına girileceği bilinmemekte midir?Eğitimde kaliteye önem veren bakanımız ve bakanlığımız birbirinden ayrı olarak psikolojileri bozulmuş bir şekilde çalışan personeliyle ne derecede verimli olmayı düşünmektedir?

Çok değerli devlet büyüklerimiz ve sendikalarımız.Nasıl ki Sayın Bakanımız Ömer Dinçer şubat ayı özür grubu atamalarını önce yapmayacağım deyip bu yanlıştan dönerek bu atamaları il ve ilçe emrine göre gerçekleştirdiyse ağustos atamalarında bu uygulamanın yapılmasını haklı olarak istiyoruz.Lütfen sesimizi duyun ve bu yanlıştan dönülmesi için gereğini yapın.

Bu uygulamanın yapılmaması için elinizden geleni yapacağınızı umuyor ve iyi günler diliyorum.


Eş Durumu Atamalarından  Haberdar Olmak İçin Facebook sayfamızı beğenin
http://www.facebook.com/pages/MebPersonelCom/232235140196683

 
www.mebpersonel.com/iletisim.html adresinden  bize ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.