Felsefe Grubu Öğretmenleri , Rehber Öğretmen olarak Atanmak İstiyor

Felsefe Grubu Öğretmenleri , Rehber Öğretmen olarak Atanmak İstiyor

Felsefe Grubu Öğretmenlerinin Sitemize Göndermiş Olduğu E-Mail4+4+4 sistemine yapılan ELEŞTİRİLERİN ODAK NOKTASINDAKİ PROBLEM ÖĞRENCİLERİN erken yaşlarda meslek seçiminde bulunmasından doğacak sıkıntılar üzerinedir. Fakat bu meslek seçimi salt öğrenci odaklı değildir. Okullardaki Rehberlik Servisleri bu noktada Öğrencinin kılavuz alabileceği en önemli mercidir.

Fakat Milli Eğitim Bakanlığı Verilerine göre en çok açık olan branş Rehber Öğretmenliği bölümüdür. Bu da yapılan eleştirilerin dayanak noktasını haklı kılmaktadır. Bu eleştiriyi Rehber Öğretmenliği normlarını ivedilikle doldurarak eleştirilerin önüne geçmiş olunacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Okullarında Bütün Öğrencilerimizin Rehberlik Hizmetlerine ulaşımını sağlamak için 2012 ATAMA DÖNEMLERİNDE FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİNE 3. ÖNCELİK HAKKI TANINMALI. ÇÜNKÜ, PDR BÖLÜMÜ MEZUN SAYISI ile ATAMA DÖNEMLERİNDE TERCİHTE BULUNAN KİŞİ SAYISI TEZATLIK OLUŞTURMAKTADIR BU YÜZDEN BİRÇOK OKULUN NORM KADROSU AÇILMASINA RAĞMEN ATAMA KONTENJANLARI BOŞ KALMAKTADIR. FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLERİNE VERİLEBİLECEK 3.ÖNCELİK HAKKIYLA BERABER BÜTÜN Öğrencilerimizin Rehberlik Servislerinden Faydalanması SAĞLANACAKTIR.


SAYGIDEĞER ve MİLLİ EĞİTİM BAKANI ve MEB PERSONEL BAŞKANLARI SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ 2012 YILI ŞUBAT AYINDA YAPILAN ÖĞRETMEN ATAMALARI BİZE BİR KERE DAHA GÖSTERDİKİ REHBERLİK MEZUNU ADAYLAR DOĞU VE GÜNEYDOĞUDAKİ OKULLARI TERCİH ETMİYORLAR.POTANSİYEL MEZUN SAYISI 1784 KİŞİ OLMASINA RAĞMEN 883 KONTENJANI BİLE DOLDURAMADILAR VE 148 BOŞ KONTENJAN OLUŞMUŞTUR. 2011 YILINDA FELSEFE VE FELSEFEYE KAYNAK TEŞKİL EDEN BÖLÜMLERE REHBER ÖĞRETMEN ALIMLARINDA 3. ÖNCELİK TANINMIŞTI ve BU SAYEDE DOĞU ve GÜNEYDOĞUDAKİ AÇILAN KONTENANLARDA BOŞLUK OLUŞMAMIŞTIR. BU 3.ÖNCELİK KARARININ MİLLİ EĞİTİM POLİTİKALARI ÇERÇEVESİNDE ve ÖĞRENCİLERİN REHBERLİK HİZMETLERİNE ULAŞIMI ESASINA DAYANARAK 2012 YILI İÇİNDE DE BİZ FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARINA TANINMASINI İSTİYORUZ. BİZ FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLERİ OLARAK TÜRKİYENİN HER YERİNDEKİ GÖREVE HAZIRIZ.
KISACASI; BİZ BU REHBER ÖĞRETMENLİĞİ GÖREVİNİ DERSANELERDE VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KADROLARINDA YILLARDIR LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.

REHBER ÖĞRETMENLİĞİ TERCİHLERİNDE FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİNE 3. ÖNCELİK HAKKININ 2012 YILINDA DA TANINMASINI İSTİYORUZ. SAYGILARIMLA


2012 YILI ŞUBAT KADROLU İLK ATAMA REHBER ÖĞRETMENLİİĞİNE: 

VERİLEN KADRO :883 
ATANAN SAYI :735 
BOŞ KONTENJAN :148
2010 YILI ARALIK SÖZLEŞMELİ ATAMADA REHBER ÖĞRETMENLİĞİNE: 
VERİLEN KADRO :46 
ATANAN SAYI :40 
BOŞ KONTENJAN :6 
2010 YILI KASIM KADROLU İLK ATAMA REHBER ÖĞRETMENLİĞİNE: 
VERİLEN KADRO : 1774 
ATANAN SAYI : 1606 
BOŞ KONTENJAN : 168

BU BİLGİLER IŞIĞINDA FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ MEZUN SAYISI BU YILIDA KATTIĞIMIZDA 10 BİNLERİ BULACAKTIR. MEB 'in YAYINLADIĞI REHBER ÖĞRETMENLİĞİ AÇIĞI YAKLAŞIK 19 BİN CİVARINDADIR. 2012 ATAMA DÖNEMLERİNDE BU 10 BİNLERCE KİŞİ İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BOŞ OLAN REHBER ÖĞRETMENLİĞİ KONTENJANLARINDA FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLERİNE 3.ÖNCELİK HAKKINI TANIMASI GEREKİR.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
178 Yorum