Teknik ve Mesleki Öğretmenlerinden  Mesaj Var

Teknik ve Mesleki Öğretmenlerinden Mesaj Var

13 yıldır Teknik ve Mesleki Öğretmenlere çektirilen zulüm ancak bu şekilde çözülebilir.

 Yasalaşan yeni eğitim sistemimizin herkese hayırlı olmasını diliyoruz.Şunu belirtmeliyiz ki teknik ve mesleki eğitim mezunu arkadaşlarımızla birlikte bu yasayı başından beri destekledik.Nedeni ise çok açık; başından beri bu sistemin mesleki eğitimi canlandıracağını ve 28 şubat etkisini ortadan kaldıracağını,bizzat bakanımızın ve başbakanımızın ağzından duymamızdır.

Çünkü sayıları 70000'i bulan teknik ve mesleki eğitim mezunu arkadaşlarımızın 13 yıldır ataması yapılmamaktadır.
Her yıl açılan 3-5 kadroya girebilmek için hayatını kuramayan arkadaşlarımız mevcuttur.Bu yasa bize büyük umut ışığı olmuştur.

O nedenle yeni eğitim sistemi 4+4+4 ile ilköğretim ikinci kademede (ortaokul)çocuğun( uygulamaya dönük olmasa da) meslekleri bu konunun uzmanı olan teknik ve meslek öğretmenlerinden birebir ve daha yakın tanıyabileceği seçmeli teorik meslek dersleri oluşturulsun.

Birçok bölüm öğretmenlerinin (tekstil,inşaat,makine,elektrik,elektronik,otomotiv,tesviye,giyim vs.) başarıyla yürütebileceği meslek bilgisi,teknik resim vb.bir dersin oluşturulması çocukların meslekleri tanıması ve o havayı soluması için çok faydalı olacaktır.Böylece yıllarca mağdur olmuş,hayattan kopmuş birçok teknik öğretmenlerin atama şansı doğacak,biz de çok sevdiğimiz öğretmenlik mesleğini icra etme şansı bulacağız.

www.mebpersonel.com 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum