28.05.2019, 13:48 4831

Sosyal Etkinlikler Modülü

Kısa süre önce Milli Eğitim Bakanlığı E okul sistemine yeni bir modül ekledi. Yeni eklenen sosyal etkinlikler modülü birçok idareci ve öğretmenin kafasını karıştırmış durumda. Sosyal medya üzerinden öğretmen ve idareciler modül üzerinden yapılacak iş ve işlemleri sormaktalır. Bizde elimizden geldiğince konuya açıklık getirmeye çalışacağız. 

Öncelikli olarak Sosyal etkinlikler modülünün getireceği en önemli yenilik merkezi ve okul etkinliklerinin ayrı ayrı girilerek merkezi etkinliklere katılan öğrencilerin e okul sistemine işlenebiliyor olması olacak. Merkezi olarak düzenlenen etkinliklerin tamamı e okul sistemine işli olup öğretmenlere düşen yalnızca bu etkinliklere katılan öğrencilerini sisteme işlemek ve idarelerinde bu bilgileri onaylamsı olacaktır. Bu veriler okullar hakkında merkezi etkinliklere katılma durumu açısından önemli bir istatistiki bilgi oluşturacaktır. Gelelim bilgilierin e okul sistemine nasıl işleneceğine; 

Öncelikli olarak okul idareleri Ortaöğretim Kurum İşlemleri Modülü - Sosyal Etkinlikler Modülü -  Okul Külüp Tanımlama kısmına girerek okullarında aktif olarak faaliyet gösteren kulüp ve öğretmenleri sisteme işleyecekler. DAha sonra yine aynı ekranda bir altta bulunan öğrenci kulüp tanımlama kısmından öğrencilerinde kuluplere dağıtımı yapılacak. Sonrasında öğretmenlerin Sosyal Etkinlikler Modülünde işlem yapabilmesi için Ana sayfadan Yönetici Modülü - Güvenlik Grupları ve gurubun yetkileir kısmından Orta Öğretim Kurum İşlemleri kısmına girerek öğretmenlere sayfanın en altından yetki verilmesi gerekmektedir. Tüm işlmeler sonrasında öğretmenler kendi e okul sistemlerinden yine Orta Öğretim Kurum İşlemleri - Sosyal Etkinlikler modülü kısmından etkinlik girişleri yaparak okul idaresine onay için gönderebileceklerdir. Öncelikli olarak etkinliğin türü, sonrasında etkinliğin alanı seçilerek açılan menüden etkinliğin katagorisi seçilecektir. Sonrasında etkinliğin adı elle girilecek, sonrasında etkinliği düzenleyen kulüp veya kulüpler ve öğretmenler seçilebilir. Sonrasında altta bulunan ekrandan kulüp öğrencileri seçilerek etkinlik kaydedilebilecek ve okul idaresinin onayına düşecektir. Etkinliğe farklı kulüplerden öğrencilerin katıldığı durumlarda öğrenci seçimi yapılacağı esnada tümü kısmı seçilerek şube seçimi yapılarak öğrenci girişi yapılabilir. Kaydettikten sonra farklı bir sınıftan öğrenci seçimi yapılarak tekrar kayıt işlemi yapılabilir. Ayrıca etkinlik tarihi girilmeden kayıt işlemi yapılamamaktadır. 

Kaşif MUTLU 

Mebpersonel.com özel haberidir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@