banner476

Ataması Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenen Belgeler Neler?

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapıldı. Peki Ataması Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenen Belgeler Neler?

Sözleşmeli Öğretmenler 14.08.2019, 12:25 14.08.2019, 12:32
Ataması Yapılan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenen Belgeler Neler?

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklandı. Peki ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler hangi belgeleri teslim edecekler? Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden istenen belgeler neler? Detaylar Mebpersonel.com'da...

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden istenen belgeler il milli eğitim müdürlüklerinin sitelerinden açıklanmaya başlandı.

Kahramanmaraş ve Hakkari il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

İstenen belgeler tüm illerde benzerlik taşımaktadır.

İşte ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden istenen belgeler:

KAHRAMANMARAŞ:

1.            Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da edevlet üzerinden aldıkları diploma belgesi,

2.            Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3.            Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4.            Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe,16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.),

5.            Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

6.            Mal bildirimi (indirmek için tıklayınız.), 

7.            Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

8.            Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

9.            Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

10.        Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Form doldurulurken nüfusa kayıtlı ikamet adresinin yazılması gerekmektedir. Formu indirmek için tıklayınız.)

11.        İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.

12.        Güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları ilçe millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

13.        Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler ilçe millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

14.        Adli Sicil Belgesi Arşiv Kayıtlı (Sabıka sorgulama belgesinde "Adli sicil kaydı vardır" ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.)

HAKKARİ:

1-Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu Yeni (2 adet) İndirmek için Tıklayınız... Not : Bilgisayar vb. elektronik ortamda doldurulması gerekmektedir.

2-Kimlik Fotokopisi

3-Adli Sicil Kaydı

4-Sağlık Kurulu Raporu ( Tam Teşekküllü devlet veya özel hastane raporu kabul edilir)

5-Elektronik Başvuru Formu

6-Mal Bildirim Formu İndirmek için Tıklayınız...

7-Son 6 ay içinde çekilmiş 6 adet fotoğraf

8-Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi

9-Diploma Fotokopisi veya Geçici Mezuniyet Belgesi ile varsa Formasyon Belgesi Fotokopisi (Asıllarının Müdürlüğümüze gelirken yanında bulundurmaları gerekmektedir.)

 Not: Sözleşmeli Öğretmenlerimizin bir an önce göreve başlamaları ve Güvenlik Soruşturmasının erken sonuçlanması için istenilen evrakların 15.08.2019 ile 30.08.2019  tarihleri arasında kargo yoluyla veya kendileri tarafından, Hakkari Merkezine atananlar Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Yüksekova ilçesine atananlar Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çukurca ilçesine atananlar Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şemdinli İlçesine atananlar Şemdinli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Derecik İlçesine atananlar Derecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne  teslim etmeleri rica olunur.

NOT: Evraklarını posta yoluyla gönderenler aşağıdaki adrese gönderebilirler.

Bulak Mah. Konak Cad. No: 4 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan kaynakları Şubesi (atama)

Hakkari / Merkez

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@