"Mikrofon Açık Kaldı, Ek Atama Sorusu Cevaplandı"

"Mikrofon Açık Kaldı, Ek Atama Sorusu Cevaplandı"

Bakan Ziya Selçuk'un canlı yayınında ek atama sorusuna yayına geçerken cevap verildi.

20 bin öğretmen ataması açıklandı. Öğretmen adayları atama takvimini beklemeye koyuldu. Peki öğretmen atamaları artacak mı? Bakan Ziya Selçuk ahaber canlı yayınında bu konuya da açıklık getirdi. İşte o açıklamalar:
 

UZAKTAN EĞİTİMİN KATKILARI NASIL OLDU?

Umudu kaybetmemek lazım. O çocuğun geleceğinin vebali bizde. Bu iyimserliğim doluyu da görelim boşu da görelim. Bakanlık bin iş yaptı hepsi kötü olur mu ya da hepsi iyi olur mu? 128 bin öğretmenimiz dijital becerilerin tamamını kazanarak dijital sertifika aldı. Ben hiç bu kadar öğretmen adanmışlığını görmedim. Çocuğu çaresiz veliyi kimsesiz bırakmamak neymiş onu gördüm. Çocuklar yeni durumlarda nasıl davranır veliler bu konuda inanılmaz yetkinlik kazandı.

20 BİN ÖĞRETMEN NE ZAMAN ATANACAK?

Dün toplantısı yapıldı. Önümüzdeki aylarda bu takvim nasıl olacak, nasıl işleyecek, personel müdürlüğümüz bunu getirdi bize. Ben döndüğümde tekrar konuşacağız ve atama takvimini ilan edeceğiz.

Daha fazla öğretmen ataması olması gerektiğini net söylüyorum. Haklılar, hayalleri var, gelecek beklentileri var, ev kuracaklar, aile kuracaklar evlenecekler bunun farkındayız.

Canlı yayına geçişte mikrofunu açık kalan sunucunun açıklamaları sosyal medyanın gündemine konu oldu. Sunucu 2. atama ve 6 ay ifadesini kullanınca, ek atama sinyali olarak değerlendirildi. İşte o açıklamalar:

 "Bundan sonra yeni bir atama 6 ay..."

.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum