Öğretmen alımında mülakata  gerek yok zaten devlet güvenlik soruşturmasını yapıyor.

Öğretmen alımında mülakata gerek yok zaten devlet güvenlik soruşturmasını yapıyor.

Öğretmen alımında mülakata gerek yok zaten devlet güvenlik soruşturmasını yapıyor.

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşması'nda yaptığı konuşmada, öğretmenlik meslek kanununun bir an önce hayata geçirilmesini istediklerini söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bu konuda müjde beklediklerini belirten Yalçın, şunları kaydetti:

Öğretmenlik kariyer basamaklarının yeniden meslek kanunu içinde yer alması gerektiğini vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti: "İdarecilik öğretmeninin ikinci görevi. 30 yıl burada çalışsa şu kuruma geçtiğin zaman sıfır adam muamelesi çekiyor. 5 bin öğrenci mevcutlu bir okulu yönetse ve buradan başka bir kuruma geçse bir kıymeti yok. Diğer tarafta 11 adamın müdür ol, diğer tarafa geçtiğin zaman ömür boyu değeri var. Onun için yönetici kademesinin çerçevesi çizilmeli. Adaylık kaldırma sınavlarına ne gerek var. Üniversiteye girerken sınav, üniversitede sınav çıktık KPSS'de eğitim bilimlerine gir oradan AKS'ye gir. Mülakata ne gerek var. 3 kat adamı çağır. Birini al ikisin küstür. Siyaseten de sosyal maliyet, gerek yok. Öğretmen alımında mülakata da gerek yok zaten devlet güvenlik soruşturmasını yapıyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.