Öğretmen Atamaları Sayısı 60 Bin in Altında Olmamalıdır

Öğretmen Atamaları Sayısı 60 Bin in Altında Olmamalıdır

MEB 2021 yılı öğretmen atamaları sayısı 60 binin altında olmamalıdır.

MEBPERSONEL.COM olarak bakanlığa, Cumhurbaşkanlığı'na, Maliye bakanlığına ve ilgili tüm kuruluşlara çağrıda bulunuyoruz ve öğretmen atamaları için 2021 yılında planlanan sayının 60 binin altında olmaması gerektiğini vurguluyoruz.

Atama bekleyen öğretmen sayısı son verilere göre 450 bini aşmış durumda. Öğretmenlik mesleğini okuyan ve mezun olacak öğrencileri de düşününce atama bekleyen potansiyel öğretmenlerin sayısı 700.000'i geçecek. MEB'in sayıştay 2019 verilerine göre öğretmen ihtiyaç sayısı 140  bin civarında. 

Sosyal medyada özellikle twitterda rekor denilebilecek sayıda etkinlikler yaparak milyonlarca twit atan öğretmen adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan ve Maliye Bakanı Lutfi Elvan'dan talep ettikleri öğretmen atamaları sayısı ise 60 bin.

Artan MEB 2021 bütçesine göre 60 bin sayısı talepleri ve beklentileri de karşılayacak düzeyde bir sayıdır. 140 bin öğretmen ihtiyacı da düşünüldüğünde 60 bin atama MEB'e de ilaç gibi gelecektir. 

Mebpersonel.com olarak bugüne kadar yaptığımız tüm haberlerde atama bekleyen öğretmenlerin sesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Öğretmenlerin talebi bizim de talebimizdir amacıyla desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 2021 yılında en az 60 bin öğretmenin daha atanmasını diliyor, yetkililere bu konuda çağrıda bulunuyoruz.

"2021 YILINDA EN AZ 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILMALDIR"

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum