banner476

"Öğretmenin sözleşmelisi olmaz, öğretmen kadrolu olmalı"

"Öğretmenin sözleşmelisi olmaz, öğretmen kadrolu olmalı"

Sözleşmeli Öğretmenler 15.12.2019, 16:05
"Öğretmenin sözleşmelisi olmaz, öğretmen kadrolu olmalı"

Meclis Genel Kurulu'nda konuşma yapan MHP Mv. Yaşar Karadağ: "Öğretmenin sözleşmelisi olmaz, öğretmen kadrolu olmalı" dedi. İşte Meclis Genel Kurulu'nda MEB bütçesi görüşmelerinde tutanaklara geçen o konuşmalar:

 

Iğdır Mv. @mhpyasarkaradag:

Değerli milletvekilleri, bizim her zaman söylediğimiz bir şey var: "Öğretmenin ücretlisi, sözleşmelisi olmaz; öğretmen kadrolu olmalıdır." Kanunla birlikte bu sorunun da mutlaka çözüme kavuşturulacağı inancındayız.

Atama bekleyen öğretmenlerimizin de atama sorunları gerekli planlamalar ve mevcut ihtiyaçlar doğrultusunda kademeli olarak giderilmeli,  1.200 civarındaki engelli öğretmenimizin de atama beklentilerine cevap verebilecek bir çalışma mutlaka başlatılmalıdır.


İstanbul Mv. @arzuerdemDB:

Yine burada belirtmek istediğim, özellikle atamalar noktasında, atama bekleyen öğretmenlerimiz sizden müjdeli bir haber beklemektedir. Ücretli öğretmenlik problemi Anayasa'ya aykırı olarak çakılı, sözleşmeli öğretmenlik sistemi gibi sebeplerle binlerce öğretmenimiz mağdur ve mutsuz.

Öğretmenlerimiz atama beklerken, yine atamalar yapılırken branşlara göre atama yapılmasının mutlaka ve mutlaka dikkate alınması gerekmektedir.

Bu vesileyle özellikle öğretmenler arasında ayrımın kaldırılması, sözleşmeli, ücretli öğretmenlik anlayışının tamamen ortadan kalkması, millî eğitim sistemimizde "mutlu öğretmen mutlu öğrenci, mutlu öğrenci mutlu gelecek" demektir anlayışıyla sürmesini temenni ediyorum.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@