banner476

Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumundan Tayin Hakları Dahi Yok

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, ''Bir öğretmen anne, üçüz çocuğunu Ankara’da bırakıp, Erzurum’da çalışırken ne kadar verimli olabilir?'' dedi.

Sözleşmeli Öğretmenler 21.03.2019, 10:56
Sözleşmeli Öğretmenlerin Eş Durumundan Tayin Hakları Dahi Yok

Aynı işi yapan kamu çalışanlarının farklı statülerde istihdam edilmesinin kabul edilemeyeceğini belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sözleşmeli öğretmenlerin yaşadığı sorunlara değindi. 

Sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl sözleşmeli, 2 yıl da kadrola olarak çalıştıklarına vurgu yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundan tayin hakları dahi yok. Birçok öğretmen eşinden, çocuğundan ayrı yaşamaktadır. Bilindiği gibi 23 Ocak tarihinde Türk Eğitim-Sen olarak Ankara’da sözleşmeli öğretmenler ile birlikte eylem yapmıştık.

Bu eyleme kalabalık şekilde sözleşmeli öğretmen aileleri katılmış, tayin hakkı talep etmişti. O eyleme, üçüz çocuklarını Ankara’da bırakıp Erzurum’da bir görev yapan öğretmenimiz de katılmıştı. Soruyorum sizlere; bir öğretmen anne, üçüz çocuğunu Ankara’da bırakıp, Erzurum’da çalışırken ne kadar verimli olabilir?” dedi. 

kamuajans

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@