banner476

Sözleşmeli Öğretmenlerin Tamamına Asker Öğretmenlik!

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Milli Savunma Bakanlığı(MSB) ile protokol imzalayarak eğitim öğretimin devamlılığı açıısından istihdam ettiği sözleşmeli öğretmenlerin tamamına asker öğretmenlik getirmelidir.

Sözleşmeli Öğretmenler 13.10.2017, 10:54
Sözleşmeli Öğretmenlerin Tamamına Asker Öğretmenlik!

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), doğu ve güneydoğuda öğretmen tutmak, o bölgede eğitimin kalitesini ve düzeyini artırmak amacıyla ilgili KHK ve yönetmelikle 4+2 yıl olmak üzere sözleşmeli öğretmen istihdam etmiştir. Sözleşmeli öğretmenliğin asıl amacı bu bölgelerde öğretmen tutmaktır.

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin herhangi bir farkı olmayacağı açıklanmıştı fakat hemen her konuda sözleşmeli öğretmenlerin haklarının verilmemesi en üst düzeydedir. Bunların içinde maaş, ek dersin az olması, sınav ücretinin az olması, sözleşmeli öğretmenlerin idareci yapılmaması, sözleşmelilikten dolayı korkutma, tehdit, ikinci sınıf öğretmen muamelesi gibi yüzlerce etken bulunmaktadır.

MEB, sözleşmeli öğretmenlik ile doğu ve güneydoğu illerinde öğretmen tutma konusunda samimiyse buralardaki öğretmenlere Milli Savunma Bakanlığı ile iletişime geçerek bu öğretmenlerin askerliklerini asker öğretmen olarak yapmalarını sağlamalıdır. Bakanlığın samimiyeti eğitimin bölünmemesini sağlayıp sağlamadığı noktada belli olacaktır. Konu ile ilgili süreci takip edip siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (7)
Barış 3 yıl önce
Doğru bir karar olur
Nuri 3 yıl önce
Adamın adı bile kadrolu öğretmen olurmu sınıflama vardı yerleşmiş şaka gibiler
mehmet 3 yıl önce
doğuda okullarda okul müdürleri istdikleri öğretmeni müdür yardımcısı yapıyor ne de olsa o da doğulu
mehmet 3 yıl önce
sözleşmeli öğretmenlerin adaylığı kalkarsa askeri öğretmenlik çıkar mı 2017
mehmet 3 yıl önce
sözleşmeli öğretmen askere giderse derslere kim girecek branş matematik öğretmeni askeri öğretmenlik çıkmayacağına göre 2017 /24/12 tarihinde adaylık sınavı var adaylığı kalkarsa yd.sb. öğretmenlik çıkar mı
kadrolu öğretmen 3 yıl önce
Zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapan mevcut kadrolular da asker öğretmenlikten faydalanmalı.
mehmet 3 yıl önce
sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalıdır doğuda kalmalarını isteniyorsa bir madde koyarsın 4 yıl kalma mecburiyeti getirirsin olur biter ama kadrolu olarak atama yapılmalıdır doğuda görev yapan tüm öğretmenlere askeri öğretmenlik verilmeli 2017

Gelişmelerden Haberdar Olun

@