banner476

Sözleşmeli Öğretmenlik Atamaları Sonuçları Sorgulama Sayfası

20 Bin Öğretmen Ataması Sonuçları  (18 Mart 2020)

Sözleşmeli Öğretmenler 18.03.2020, 11:18 18.03.2020, 20:09
Sözleşmeli Öğretmenlik  Atamaları Sonuçları Sorgulama Sayfası

Ocak ayında başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için son adım olan, Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları için bekleyiş sona erdi.

MEB tarafından gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları, için tıklayınız

Büyük bir heyecanla beklenen 20 bin Sözleşmeli Öğretmen atama sonuçları için son saatler içerisindeyiz. MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre öğretmen atama sonuçları bugün (18 MART 2020 ) Çarşamba günü açıklanıyor. Korana virüsü tedbirleri kapsamında daha önce planlanan törene daha dar kapsamlı bir katılım sağlanacak ve 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için puan üstünlüğü esasına göre atamalar bilgisayar üzerinden Milli Eğitim Bakanlığında yapılacak.

Sözleşmeli öğretmen atamaları için tercihler geçen hafta e-devlet üzerinden alınmıştı ve ilk defa onay işlemleri için il ve ilçe müdürlüklerine gidilmedi. Öğretmen atamaları için başvurular Cuma günü saat 23:59 da sonra ermişti.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bundan önceki yıllarda atama.meb.gov.tr adresinden T.C Kimlik numarası ile sorgulanarak öğretmen atama sonuçları öğrenilebiliyordu. Bu yıl öğretmen atama sonuçları aynı şekilde atama.meb.gov.tr üzerinden mi olacak? Net bir açıklama şu an itibari ile yok.

Öğretmen atama sonuçları, başvuruların yapıldığı e-devlet üzerinden de adaylara duyurabilir.

Öğretmen atama kılavuzunda ise 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarının personel.meb.gov.tr internet adresi üzerinden duyurulacağı ilan edilmiş.

Öğretmen atama sonuçlarının hangi adreste ve hangi saate açıklanacağına dair resmi bilgi mebpersonel.com sitemize ulaştığı an siz değerli atama sonuçlarını bekleyen öğretmenlerimize, Öğretmen atama sonuçları aktif link şeklinde bu sayfamızda bulabileceksiniz.

Öğretmen Atama sonuçlarını en hızlı ve güncel bir şekilde bu sayfamızdan takip ederek takip edebilirsiniz.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ ( SONUÇLAR AÇIKLANDIĞI AN LİNKİMİZ AKTİF EDİLECEKTİR) (GÜNCELLENİYOR)

ÖĞRETMEN ATAMA SONUCU ATANAN ÖĞRETMENLER GÖREVE NE ZAMAN BAŞLAYACAK.

Öğretmen atama sonucu atanan öğretmenlerin göreve başlaması konusunda daha önce yapılan güvenlik soruşturmaları için uzun süre bekleniyordu fakat Anayasa Mahkemesi tarafından güvenlik soruşturmasının kaldırılmasından sonra yeni bir düzenleme yapılmadığı için atanan öğretmenler şu an güvenlik soruşturmasına tabi tutulmayacaklardır.

Bu konuda en büyük engel okulların şu an korana virüsü tedbirleri kapsamında kapalı olmasından ötürü olacaktır.  Ataması gerçekleştiren öğretmenlerin için MEB tarafından atama kararnamelerin ne zaman illere gönderileceği konusunda da yetkililerden şuana kadar bir resmi bir açıklama bulunmuyor.

Bu konuda korana virüsü salgının seyri göreve başlama tarihinde önemli bir etken olacaktır. Sonuç olarak ataması yapılan öğretmenler bir tedirginliğe girmemeli atamaları gerçekleştirildikten sonra uygun şartlar olduğu an görevlerine başlayacaklardır. Bu konuda MEB yetkililerinin açıklamaları sitemizde olacaktır.

GÖREVE BAŞLAMASAM NE OLUR?

Atama sonucu atanıp kararname tarihinden sonraki iki ay içinde göreve başlamayanların ataması iptal edilir ve bir yıl süre ile başvuru yapamadıkları gibi 6 aydan sonra yerlerine atamalar yapılmaktadır.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARINA GÖRE OLUŞAN TABAN PUANLAR.

Bir önemli konuda Öğretmen atama sonuçlarına göre branş bazında minimum puanlar bugüne kadar MEB tarafından açıklandı. MEB tarafından aynı şekilde öğretmen atama sonuçlarından sonra branş bazında oluşan atama taban puanları yayınlanacaktır.

Yorumlar (1)
Selçuk özbel 7 ay önce
Yeni atanacak öğretmen adaylarına başarılar dilerim rabbim inşAllah utandırmasın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@