Ermeniler'in yaptığı katliamı fotoğraflarla anlatıyorlar

Ermeniler'in yaptığı katliamı fotoğraflarla anlatıyorlar

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF), 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını protesto etmek için Kocaeli'de dönemin arşiv fotoğraflarından oluşan sergi açtı. İzmit ilçesindeki Hürriyet ve Cumhuriyet caddeleri arasında yer...

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF), 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını protesto etmek için Kocaeli'de dönemin arşiv fotoğraflarından oluşan sergi açtı.
İzmit ilçesindeki Hürriyet ve Cumhuriyet caddeleri arasında yer alan yürüyüş yolunda açılan sergide 120 arşiv fotoğrafı yer alıyor.
TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar, açılışta yaptığı konuşmada, 24 Nisan'ın 1915 olaylarının yıl dönümü olarak geçtiğini, kendilerinin de gerçekleri fotoğraflarla anlatmak için sergi düzenlediklerini söyledi.
''Ermeni soykırımı diye bir şey olmadığını'' belirten Dündar, 1. Dünya Savaşı sırasında Ermeniler'in Osmanlı Devleti'ni arkadan vurduğunu ve katliam yapmaya başladığını hatırlattı.
Kars'ta, Ardahan'da ve Hocalı'da binlerce insanın katlediğini vurgulayan Dündar, ''Katlettiler, örgütlü bir şekilde ASALA'nın sayesinde bunu bir soykırım olarak gösterdiler. 1960 yılından itibaren 'Ermeni soykırımı yapıldı' denmeye başlandı. Tarihin hangi dönemine bakarsak bakalım Türk toplumu katliam yapmamıştır. Biz katliamcı bir dedenin torunu değiliz'' diye konuştu.
Serginin sözde soykırım iddialarına tepkinin çok ötesinde, hakikatlerin ortaya çıkması amacı taşıdığını ifade eden Dündar, şunları söyledi:
''Ermenilerin katliamlarını anlatmaya çalışıyoruz. Yanlış beyanlarla bizi soykırımcı göstermeye çalışıyorlar fakat buradaki resimler her şeyi anlatıyor. Türkiye'nin arşivleri soykırım yapmadığı için açıktır ama bunu iddia edenler arşivlerini açmadılar. Biz geçmişi meçhul, geleceği karanlık bir neslin çocukları değiliz. Soykırımı yapanlar Ermeniler'dir. Buradaki 120 fotoğraf arşivlerden çıkarılmıştır ve bütün gerçeği açıkça anlatmaktadır.''

(AB-TE-KMK-SFD)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.