Öğrencilere yardım için açık artırmayla deve satıldı

Öğrencilere yardım için açık artırmayla deve satıldı

Bolu'da maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermeste, Antalya'dan getirilen deve açık artırmayla 45 bin liraya satıldı. Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için Karaçayır...

Bolu'da maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermeste, Antalya'dan getirilen deve açık artırmayla 45 bin liraya satıldı.
Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için Karaçayır Mahallesi'nde kermes düzenlendi.
Anıtpark'ta mehteran gösterisi ile başlayan ve Hükümet Meydanı'nda devam eden kermesin açılışında konuşan Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, İslam anlayışında eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekti.
Yılmaz, Kur'an-ı Kerim'de en çok tekrar edilen konunun ilim olduğunu ifade ederek, ''Onun içindir ki yüce kitabımızın ilk emri de 'Rabbi'nin ismiyle oku' olmuştur'' dedi.
Yılmaz, kermesin Türk gençliğinin vatan ve millet sevgisi ile yetişmesini sağlamayı amaçladığını ifade ederek, ''Derneğimiz yıllardır faaliyetine devam etmekte. Dernek faaliyetlerimizin temelinde ilimle ve bilimle yetişen neslimizin tam manasıyla donanımlı olması vardır'' diye konuştu.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da kermeslerin ihtiyaç sahibi çocukların geleceğe taşınmasına katkı sağladığını söyledi. Yılmaz, vatandaşların kermeslere katılarak ihtiyaç sahibi öğrencilere katkıda bulunmasını istedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Bolu Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz kermesin açılışını yaptı.
Kermeste, Antalya'dan getirilen deve 10 bin lira bedelle başlayan açık artırmada 45 bin liraya satıldı. Deveyi alan ve kermes ağası seçilen Mehmet Demir, kermese katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Demir, imkanları ölçüsünde ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmeye devam edeceğini belirtti.
Bu arada kermese gelenlere deve eti ikram edildi.
(TZL-AB-ATA-RİN)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.