05.01.2016, 10:14 4364

YAZIMIZ SES GETİRDİ; BAKANLIK SES VERDİ

 YAZIMIZ SES GETİRDİ; BAKANLIK SES VERDİ

“Milli Eğitim Bakanlığında sınav görevlendirmeleri neye göre yapılıyor” diye sorduğumuz “Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa” başlıklı yazımız üzerine bakanlık MEBBİS sistemi üzerinden bir açıklama yayınladı. Buna göre, “görevlendirmeler artık her oturumda ayrı ayrı değerlendirilerek sınav puanı en az olandan başlayarak yapılacaktır” deniyor. Yani bakanlık aslında “bir defa genel değerlendirme” yaptığını kabul ediyor ve düzelteceğini belirtiyor:
"Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa" yazımızı okumak için tıklayınız

İşte o açıklama:

Önemli Duyuru

2015 Yılı Haziran ayından itibaren sınav görevlendirmeleri merkezî olarak MEBBİS-Sınav İşlemleri Modülünden yapılmaktadır. 2015 yılında 4 adet Ortak Sınav ve 4 adet Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi veya Açık Ortaokul sınavı ile 24 adet sınav ücreti karşılığı sınav görevlendirmeleri yapılmıştır.

Sınav görevlendirmeleri sınav puanı esasına göre sınav yapılan ilçedeki görev isteyenler arasından en az sınav puanından başlayarak, sınav puanı eşitliği durumunda ise T.C. kimlik numarası küçük olan önceliklendirilerek yapılmaktadır.

Ek ders karşılığı ücretlendirme yapılan sınavlarda görevlendirilen öğretmenlerin maddî kayıplarını azaltmak için 1. Oturumda görev alan öğretmenlere sınavın diğer oturumlarında da görev verilmektedir.

Ancak, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 04.01.2016 tarih ve 23078 sayılı yazısı gereği ek ders ücreti ödenecek sınavlarda 18/01/2012 tarihli ve 2012/2723 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslara göre sınav ücreti ödenmesi bildirilmiştir.

Bu doğrultuda daha önceden ek ders ücreti karşılığında yapılan görevlendirmeler artık her oturumda ayrı ayrı değerlendirilerek sınav puanı en az olandan başlayarak yapılacaktır.

“Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 1. Dönem Sınavı (02/01/2016)” ve “Açık Öğretim Ortaokulu 2015-2016 1. Dönem Sınavı (03/01/2016)” sınavı görevlilerinin oturum başına almış oldukları sınav puanları ödenecek ücrete göre güncellenerek ekranlara yansıtılacaktır.
 HAYDİ HAYIRLISI...

           

 www.mebpersonel.com 

Yorumlar (7)
HELAL OLSUN 5 yıl önce
helal olsun başkan; yine sesimiz oldun.
Omer 5 yıl önce
Ahmet hafta sonunu çok değerlendirmek istiyorsan sınavda görev almazsın olur biter
selda 5 yıl önce
öğretmenlere 10 yıl önce uzmanlık adı altında 45 dakikalık bir sınav yapıldı sınava girenler 10 yıldır bizlerden 100 tl fazla maaş alıyor oysa sicili çok düşük başarısız öğretmen olmasına rağmen.uzamanlık sicile ve görev yılına göre verilmesi lazım tüm kurumlarda bu şekilde maaş artışı olur bu durum haksızlığa sebebıyet verıyor duzeltılmesinı tüm öğretmen camiası istemekte olup,gereğini emirlerinize arz ederiz.
metin 5 yıl önce
Helal olsun sana sessiz yiginin sesi oldun.
Mercan 5 yıl önce
Selda Hanım bahsettiğiniz sınava girip kazananlardanim hiç de anlattığınız gibi 45 dakikalık bir sınav değildi. Her alandan soruların bulunduğu kapsamlı bir sınavdı. Bence kazananların aldığı üç
kurusu sorgulamadan önce düzenli yapılacağı söylenen Başöğretmen sınavını da kapsayacak bi uygulamanın neden sonlandirildigini sorgulayin. Bugünlerde danışman öğretmenler belirleniyor sizce neye göre belirlenecek ?Bunu sorgulayin ya da devletin her kurumunda bu kadar niteliksiz kadro varken öğretmenliği n niteliğini artırma adına bu kadar gencin sınav sınav diye bekletilmesini sorgulayin. Bu memleket alan değişikliği adı altında sınıf Öğretmeninden çakma pdrci edebiyatçı gördü ..Bunları sorgulayin. Siz de görüyorsunuz ki sorgulanacak çok şey var konu MEB olunca....
ahmet 5 yıl önce
iyi mi oldu şimdi. tek oturum için hafta sonları hiç bir plan yapamayacağız. 3 oturum verse ne zararı vardı. bir kez alır bir yıl iki yıl almazdın işte. 3 oturum iiçin 3 hafta sonumuz heba olacak yani. şehir dışına gitme planı bile yapamayacağız. sanki iyi bir şey tavsiye ettniz...
Müdür 4 yıl önce
Sınavda görev almak o kadar kolay mı imzayı sınav bitmeden attırırsın toplantıya geç kalırsın kitapçığı aday uçurur ceza alırsın sınav burnundan gelir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@