banner476

2. İl Dışı Atama Yapılmalıdır

MEB, ikinci defa illerarası tayin için tercih ekranı açmalıdır.

Yer Değiştirme 30.06.2017, 08:43
2. İl Dışı Atama Yapılmalıdır

 Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yaz dönemi isteğe bağlı illerarası yer değiştirme atamaları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Türkiye genelince binlerce öğretmen yer değiştirdi ve ilişik kesme işlemleri başlatıldı.

  Bütün bunlarlar birlikte büyük bir kitle de yer değiştiremedi. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutuldu. Hizmet puanı çok yüksek olmayan öğretmenler yer değiştiremedi.

 Tayini çıkmayan öğretmenler bakanlıktan 2. il dışı atama yapmasını ve tüm norm açıklarının özür grubu için saklanmaması gerektiğini düşünüyor. Bu anlamda Temmuz ayı içerisinde yeni bir illerarası atama bekleniyor.

 2. il dışı hususunda gelişmeleri yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (71)
Tuna 3 yıl önce
İkinci il dışı atama hakkımız. Normların hepsini açın da yerleşelim. Bekarlar öğretmen değil mi!? Bütün normlar neden özür grubunda veriliyor?
Tayfun 3 yıl önce
2. İl dışı yapilmalidi lütfen duyun sesimizi
Ozkan ozer 3 yıl önce
Tesekkurler ilgili haber icin
kemancı 3 yıl önce
lütfen ama lütfen ikinci il dışılar olsun. gidenlerin yerine belki şansımız tutar. bu haberleri sıkça yapınız lütfen...
nur 3 yıl önce
lütfen il dışı olsun .sendikalara da başvurun. onlar da başvuru yapsın. inşAllah olur
hoca 3 yıl önce
Temmuz ayında olurmu acaba
muhammet 3 yıl önce
boşına çabalamayın 7 yıldır tayinler bakıyorum aynı yerde 20 ci yılım yok açık yok il dışı tayinlerlede 4.5 eğitim bölgeleri açılıyor ikinci il dışı tayin açılsa ne olcak ki değişen hiç bir şey olmuyor .eş durumu ,özür grubu derken kimler geldi geçti ufacık bir ilçede ömrüm geldi geçti.ne hayallerim ne ümitlerim vardı herşey yalan oldu .gitti.ve ben bittim artık.tükendim.20 yıldır herkes neler ne güzellikler yaşarken ben dedimya benartık tayin adına ne varsa beynimde sildim gitti olmuyor.görsel sanatlar öğretmeniydim rengarenk dünyam vardı kapkara kaldı.dedimya tükendim artık.
selçuk 3 yıl önce
ikinci il dışı tayinler açılsın
Gizem 3 yıl önce
Özellikle sınıf öğretmenlerinin durumu perişan 70lerle bile tayin isteyebilen sınıf öğretmenleri 84lerle kapatmak zorunda kaldı. Kontenjan sayılarının verilmemesi ayrı bir haksızlık MEB bu konudaki adaletsizliği giderip Yen'i bir tayin hakkı verilmelidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@