2020 yılı il dışı yer değiştirme atama takvimi ve detaylar…

Öğretmenlerin 2020 yılı il dışı yer değiştirme atama takvimi ve detaylar…

Yer Değiştirme 13.05.2020, 10:44
2020 yılı il dışı yer değiştirme atama takvimi ve detaylar…

MEB, 2020 İllerarası Tayin Takvimi

Öğretmenlerin 2020 yılı illerarası tayin takvimi ve detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020 yılı öğretmenlerin il içi, iller arası ve özür grubu tayin takviminde her yıl olduğu gibi atama yapılacak zamanı koronavirüs salgını sebebiyle ileri tarihlere erteledi.

 İl dışı tayin yapmak isteyen öğretmenlerin de tayin zamanı değişti. Her yıl haziran ayında yapılan iller arası yer değiştirme takvimi yaklaşık 1,5 ay ileri kaydırıldı.

2020 İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

 Buna göre öğretmenler, 6-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında iller arası yer değişikliği için başvuruda bulunacaklar. Atamalar ise 11 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Yer değişikliği olumlu sonuçlanan öğretmenler 12 Ağustos 2020 tarihinden itibaren bulundukları yerden ilişiğini kesip yeni görev yerlerinde göreve başlayabilecekler.

 Bakanlık, geçtiğimiz haftalarda tayin takvimini bu şekilde yayımlamıştı. Öğretmenlerin 2020 yılı İller arası yer değişikliği kılavuzu da önümüzdeki günlerde yayımlanacak. Kılavuzun, geçtiğimiz senelere benzerlik göstermesi ve ilk sözleşmeli öğretmenler arasında olup kadroya geçen öğretmenleri de kapsaması tahmin ediliyor.

 2020 yılı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme takvimiyle ilgili başvuru süresi MEBBİS üzerinden yürütülecek. Bakanlığın, il ve ilçe onayı alma gerekliliğini bu yıl için kaldırabileceği ve ilişik kesme işlemlerinin dijital olarak yapılabileceği öngörülüyor.

 Öğretmenlerin isteğe bağlı 2020 yılı il dışı yer değiştirme başvuru süreci, atamalar, atamalar sonrası yapılacak iş ve işlemler ile her türlü detaylı bilgi her yıl olduğu gibi yine Mebpersonel’de olacak.


şube müdürlüğü rotasyon

Mebpersonel.com – Özel Haber

Yorumlar (9)
ali 2 ay önce
tayinleri ağustos a almanın mantığı ve faydası nedir? 12 ağustostan itibaren ilişik kesme
peki eylüle kadar öğretmenler nasıl yetiştirecek başka bir ilde ev tutmay, taşınmayı yerleşmeyi falan.
öğretmenler mağdur olur bu durumda.
sendikalar bu konuyu dile getirmeli bence
Emre 2 ay önce
Neden ağustos ya ne kadar geç ve saçma Bi tarih inşAllah hazirana alırlar yine
Ahmet demir 2 ay önce
Peki halihazirda sözleşmeli olan
30 EYLÜLDE
2016 ATAMASI il dışı (4yil)
2017 ataması aile birliği (3yil)
Sürelerini tamamlayan
Mağdur olacak mı?
Düzenleme yapacaklar mi?
Yoksa haksız yere 1 yıl daha mi çalışacaklar?
Fatih 2 ay önce
Okulları 24 Ağustosta açma kararı alan M.E.Bakanlığı, öğretmen atamalarında ( Ağustos ilk iki haftasina almak gibi) nasil böyle bir hataya düşer? Diğer kamu görevlilerinin atamaları gercekleşmiş olacak. Öğretmen on gün içerisinde yeni görev yerine yakin nasıl ev bulacak, taşınacak, varsa çocuklarinin nakilleri, ortama alışma vs.vs. nasil olacak? Bu yanlıştan derhal dönülmeli ve nakiller eski tarihine çekilmelidir. Aksi taktirde büyük mağduriyetler yaşanacaktır.
Gül 2 ay önce
Şu çağda, her şeyin Online olduğu, Ağustosa kadar beklemenin ve bekletmenin mantığı nedir ? İlle iki ayağımız bir pabuca sokulacak , fazladan kira verecez, eşyaları apar topar taşıyacaz vs vs. Biraz bizi düşünse keşke şu tepedekiler!
Gül 2 ay önce
Şu çağda, her şeyin Online olduğu, Ağustosa kadar beklemenin ve bekletmenin mantığı nedir ? İlle iki ayağımız bir pabuca sokulacak , fazladan kira verecez, eşyaları apar topar taşıyacaz vs vs. Biraz bizi düşünse keşke şu tepedekiler!
selim 2 ay önce
İyi çalışmalar.
Yer değiştirmeye ait planlama malesef ciddi sıkıntılara gebe bir vaziyet gösteriyor. Evden çıkma ev kiralama eşya taşıma nakliye şirketlerinin durumdan istifade edebileceği bir ortam görünmesi açısından tekrar gözden geçirilmeli bir durum. Sendikaya mesaj attım.Ilgililere duyurma noktasında bişeyler yapmak lazım. Kaldı ki dijital ortamda yapılacak olan bir uygulamanın bu kadar ileri bir tarihe atılmasının makul gerekçesi ne olabilir ki?
Hatice 2 ay önce
Norm fazlası öğretmenler için bir değişiklik olacak mı acaba?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@