Ağustos'ta 14 bin öğretmen mi atanacak?

Ağustos'ta 14 bin öğretmen mi atanacak?

MEB, Ağustos ayında 14 bin sözleşmeli öğretmen mi atayacak?

 Dün bazı sosyal medya sitelerinde yer alan iddialara göre NTV kaynaklı bir haber yayınlandı. İddiaya göre ve NTV kaynak gösterilerek yayınlanan habere göre Milli Eğitim Bakanlığı'nın 14000 sözleşmeli öğretmeni Ağustos ayında atayacağı ve 19 Eylül'e yani yeni eğitim öğretim yılına yetiştireceği iddia edildi. Atama bekleyen öğretmenler habere tepki gösterdi ve çoğu çevreler haberin muhtemelen gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanılığı, Ak Parti ve hiç bir resmi kanal 14000 öğretmen atama haberini şu ana kadar doğrulamadı ve acilen yalanlanması bekleniyor. Öte yandan sözleşmeli öğretmenliğe dair kanun TBMM'den henüz geçmedi. Kanun geçtiği anda Türk Eğitim Sen konuyu yargıya taşıyıp sözleşmeli öğretmenliğin iptali için efor sarf edecek. En kötü ihtimalle mülakatla öğretmen alımının iptal edilmesi bekleniyor. Öte yandan kadrolu öğretmenlerin ise 2017 Şubat ayında atanacağı söyleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin ise geçtiğimiz gün resmi twitter adresinden yaptığı açıklamalarla bilgi kirliliğine dikkat çekmiş ve medyada yer alan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini ve bakanlığın duyurularının takip edilmesinin daha sağlıklı olacağını açıklamıştı. Müsteşar her bilgiye itibar edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı fakat kendisi de konu ile ilgili olarak detaylı bilgi vermedi.

Atama bekleyen 414 bin öğretmen, öğretmen atamaları ve takvimi ile ilgili olarak bakanlıktan acilen resmi bir duyuru bekliyor. 2016 KPSS sonuçlarının da açıklanacağı şu günlerde öğretmenler artık kadrolu ve 50 bin olmak üzere atama müjdesini almak istiyor. Aylardır perişan edilen öğretmenler haklarının iade edilmesini ve atamaların bir an önce planlanıp Ağustos ayında yapılmasını talep ediyor. Bakanlığın konu ile ilgili resmi açıklamalarını sabırla bekleyip ve takip edip siz değerli atama bekleyen öğretmenleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.