Alan Değişikliği Takvimini Bekleyen Öğretmenlerden Bakan ve MEB Personel Genel Müdürüne Mesaj Var

Alan Değişikliği Takvimini Bekleyen Öğretmenlerden Bakan ve MEB Personel Genel Müdürüne Mesaj Var

2021 Alan Değişikliği Takvimini Bekleyen Öğretmenlerden Bakan ve MEB Personel Genel Müdürüne Mesaj Var

2021 Alan değişikliği takvimini bekleyen öğretmenler tarafından mebpersonel.com sitemiz iletişim formu aracılığıyla gönderilen mesajı yayınlıyoruz

Milli Eğitim Bakanlığına Sayın Bakanım, Sayın Personel Genel Müdürüm, Bizler 2. Üniversite okuyarak kendini farklı alanlarda geliştiren öğretmenleriz.

Bu öğretmenler başka bir alanda daha mutlu olacağını düşünerek, Öğretmen atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine güvenerek farklı bir alanda 2. bir üniversite okuyarak diplomalarını alıp alan değişikliğini talep etmekteyiz.

2. Üniversite mezunlarının atanması yönetmelikte yer almasına rağmen herhangi bir takvime ve kontenjana bağlanmaması nedeniyle bir belirsizlik oluşmakta bir mağduriyet yaşamaktayız. Bu nedenle de her yıl yönetmeliğe bağlı alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin haklı talepleri göz ardı edilmektedir. 2021 yılında Yetkili sendikayla KİK toplantısında gündeme alınmasına bu konuda mutabık kalınmasına ve diğer sendikaların da talep etmesine rağmen MEB Personel Genel Müdürlüğünüz tarafından 2021 Alan değişikliği hususu konusunda hala sessiz kalınmaktadır.

MEB’de kadrolu çalışan Öğretmenlerin bu haklı ve hukuki taleplerinin dahi görmezden gelinmesi bu konuya kulak tıkanması ve sessiz kalınması özellikle MEB de güzel şeylerin olabileceğinin habercisi olan Millî Eğitim Şurası öncesi bizleri derinden üzmektedir.

Bizlerin daha fazla mağduriyet yaşamasına, onca yıldır verdiğimiz emeklerimizin ziyan olmasına lütfen fırsat vermeyin.

Bütün hayallerimizin ve planlarımızın bu konu üzerinde yoğunlaştığını ve yetersiz kontenjan nedeniyle yaklaşık 3000 olan 2. Diploma sahibi öğretmenin atanamadığını belirtmek isteriz.

Bizlerin huzurlu ve mutlu olacağı alanda çalışma arzu ve isteğini bilmenizi isteriz. Bizlerin birçok anlam yüklediği bu atanma hayalinin sizlerin desteği ve haberiyle olabileceğini belirtmek isteriz.

Bir an önce beklentimizin karşılanmasını ve bu müjdeli haberin duyurusunun yapılması yolunda takdirlerinizi bekliyoruz.

Selam ve Dua ile Saygılarımızı sunarız.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

65 Yorum